Турнир: Суперкупа на Италия Стадион: Зрители:

КРАЙ НА МАЧА! ЮВЕНТУС Е НОСИТЕЛ НА СУПЕРКУПАТА НА ИТАЛИЯ!

ГОЛ ЗА ЮВЕНТУС! Мората преодоля Оспина и направи резулатат 2:0!

90+3′

Шчесни спаси Ювентус след изключително опасен удар на Лозано, който влиза в мрежата му.

85′

Федерико Бернардески прати центриране в наказателното поле. Съперниковата защита обаче елиминира опасността, изчиствайки топката.

82′

Алваро Мората замени Деян Кулушевски.

79′

Лоренцо Инсиние пропуска дузпата, стреляйки встрани от вратата на Шчесни!

Снимка 514841

78′

Дузпа за Наполи!Маккени фаулира грубо Мертенс. След намесата на ВАР, съдията отсъжда наказателен удар!

75′

"Старата госпожа" продължава да доминира на терена, но притежанието на топката е вече почти изравнено. 56% на 44% в полза на Роналдо и компания.

74′

Кристиано Роналдо е предупреден официално, след като повали съперник.

70′

Тиемуе Бакайоко напуска терена, а Елиф Елмас влиза на негово място.

64′

ГОЛ ЗА ЮВЕНТУС! Кристиано Роналдо открива резултата след като центрирана топка от корнер достигна до него от около точката на дузпата и с решителен удар с десния крак разпечати вратата на Оспина!

Снимка 514840

56′

Оспина за момента успява да продължи мача.

55′

Доста тежък сблъсък между Роналдо и Оспина. Вратарят бе ударен в главата, а португалецът в корема. Оспина изглежда изпитва по-силна болка и се налага влизането на медицински екип.

Снимка 514832

54′

Желински завърши по най-лошия начин хубава атака на неаполитанци. Той стреля твърде неточно след подаване на Лозано.

50′

Наполи започва по-отворено второто полувреме. Ще успеем ли най-после да видим голове?

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Федерико Бернардески е влязъл на мястото на Федерико Киеза.

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Това бе всичко за първите 45 минути, които не предложиха попадения между Ювентус и Наполи - 0:0.

43′

Леонардо Бонучи центрира обещаващо в наказателното поле, но Давид Оспина улови топката без напрежение.

39′

Роналдо опитва удар от ляво от малък ъгъл, но стреля встрани от вратата. Твърде неточно.

33′

Кристиано Роналдо до момента в мача не успява да разгърне потенциала си. Ще успее ли да го направи скоро?

Снимка 514831

28′

Каква възможност за Наполи! Демме навлезе в наказателното поле и намери майсторски Лозано, който стреля точно към вратата, но Шчесни прояви завиден рефлекс и изби сигурен гол в мрежата си!

25′

Дълго извеждащо подаване към Кристиано Роналдо в наказателното поле, Кулибали обаче внимаваше и изби топката, преди португалецът да успее да стреля.

20′

Инсиние стреля от фаул, но ударът не беше особено силен и Шчесни се справи без проблем като улови топката.

16′

Приятели в живота, съперници днес - Дженаро Гатузо и Андреа Пирло.

Снимка 514830

14′

Куадрадо проби отличо вдясно, навлезе в наказателното поле, но се засуети и загуби топката, за съжаление на торинци.

12′

Усилен натиск на Ювентус. Притежанието на топката е 70% на 30% в полза на "старата госпожа".

10′

Артур опита удар от границата на наказателното поле, който премина високо над напречната греда, твърде разочароващо.

4′

Родриго Бентанкур влезе твърде остро в опита си да измъкне топката от свой съперник и Паоло Валери отсъди фаул, след който обаче не последва нищо.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Рахмани

Ювентус и Наполи се изправят един срещу друг в спор за Суперкупата на Италия. Срещата започва в 22:00 часа в Сасуоло.

Двата отбора все още не са се срещали този сезон след като дербито от 3-ия кръг на първенството бе отложено и още не се е играло.

Ювентус и Наполи спорят за трофея за трети път. Неаполитанците печелят през 1990 г. и с дузпи през 2014 г.

Ювентус със сериозни проблеми преди мача за Суперкупата с Наполи

Няколко ключови футболисти са с контузии

Единственият успех на Юве е през 2012 г. с 4:2 след продължения. Преди днешния мач, италианският шампион има сериозни проблеми в защита.

Мерих Демирал е контузен и не попадна в групата. Матайс де Лихт, Хуан Куадрадо и Алекс Сандро също пропускат важната среща. Джанлука Фработа е включен, въпреки че не е напълно възстановен от травмата, която получи срещу Интер.Аржентинецът Пауло Дибала е с контузия и също няма да може да играе срещу Наполи.

Хуан Куадрадо е излекуван и може да играе срещу Наполи

Колумбиецът е дал два отрицателни PCR теста

Дженаро Гатузо пък е без Фабиан Руис и Виктор Осимен, които са с коронавирус. Андреа Петаня и Дрис Мертенс не са готови на 100% за сблъсъка и се очаква първият да започне титуляр, а през второто полувреме да отстъпи мястото си на белгийския национал.