Ювентус победи Лацио в мач от 2-ия кръг на Серия А. „Старата госпожа“ се наложи с 1:0 при гостуването си в Рим.

Срещата се игра в изключително тъжен ден за Италия. Днес страната почита жертвите от разрушителното земетресение преди дни. В чест на загубилите живота си мачът започна с едноминутно мълчание. Единственият гол в двубоя вкара Сами Кедира. Това е втори пореден успех за тима от Торино. Лацио пък победи на старта.

Срещата на "Олимпико" не предложи футболно зрелище.

Първото полувреме на стадион "Олимпико" премина изключително скучно и чистите голови положения липсваха. Юве създаде що-годе хубав шанс след девет минути игра, когато Пауло Дибала засече с глава, но Федерико Маркети се беше пласирал добре и изби.

Единственото попадение падна в 66-ата минута. Тогава Дибала с фамозен пас намери Кедира в наказателното поле, германският национал се пребори със защитник и с удар в далечния ъгъл преодоля Маркети за 1:0!

Малко по-късно Патрик Габарон се озова на стрелкова позиция, но сантиметри го разделиха от изравнителния гол.