Ювентус се класира на полуфиналите за Купата на Италия. "Старата госпожа" съумя да отстрани един от сериозните тимове в турнира - Рома, побеждавайки "джалоросите" с 3:1. Селекцията на Маурицио Сари реши всичко още до почивката, когато се разписа на цели три пъти. По веднъж точни бяха Кристиано Роналдо, Бентанкур и Лео Бонучи. Опонентът им опита да се върне в битката през второто полувреме, но стигна единствено до красив почетен гол на Юндер.

Двубоят започна с висока преса от страна на "бианконерите", които правеха всичко по силите си, за да респектират своя опонент от столицата.

Милан без Златан победи СПАЛ с 3:0 за Купата на Италия

"Росонерите" ще играят с Торино за място в Топ 4

Браян Кристанте от Рома си поигра с нервите на главния съдия, след като влезе грубо в краката на опонент. Реферът на тази среща обаче реши да не го декорира с картон, а тук можеше да бъде даден дори червен...

И тъкмо когато "джалоросите" усетиха, че могат да притиснат "Старата госпожа", на сцената се появи Кристиано Роналдо. Португалската звезда демонстрира, че се намира в убийствена форма през 2020 година. CR7 завърши индивидуална своя акция с диагонален шут, който намери незащитения ъгъл и на без това безпомощния в този миг Пау Лопес.

Юве продължи методично да налага волята си над сломените "вълци" и скоро стигна до удвояването. Родриго Бентанкур открадна топка в центъра, след което направи бърза комбинация с Дъглас Коща, за да се озове вече в наказателното поле на Рома. Там уругваецът демонстрира добър контрол и просто прати своя шут в мрежата на Лопес.

Фиорентина надви Аталанта с 2:1 и е на четвъртфинал за Купата на Италия

Фиорентина се пребори за място сред най-добрите осем за Купата на Италия

Възходът на "виолетовите" продължава с пълна сила

Полувремето завърши по трагичен начин за "вълците", тъй като допуснаха трети гол едва за 45 минути игра. Отбраната на столичани забрави да се изтегли навреме при центриране на Дъглас Коща, а това остави куп футболисти на Юве само срещу Лопес. Късметът беше за Лео Бонучи, който се разписа отблизо с глава.

Снимка 462920

Източник: EPA/БГНЕС

"Джалоросите" започнаха далеч по-оптимистично втората част. Ченгиз Юндер върна своите в мача с фамозен гол в 50-ата минута. Турчинът се поразходи по границата на наказателното поле, а след това отправи мощен шут, който с помощта и на гредата матира Джиджи Буфон.

Лидерът на Юве - Джиджи Буфон се скара доста на своите колеги, след като в 55-ата минута оставиха Алесандро Флоренци да излезе сам срещу италианската легенда. Стражът обаче осъществи решително спасяване, с което съхрани преднината на "бианконерите" от два гола.

Ювентус - Рома 3:1 (Развой на срещата по минути)

"Бианконерите" са на полуфинал

Постепенно домакините укротиха своите опоненти и от своя страна имаха няколко добри положения, с които да убият и малкото останала интрига в този четвъртфинал. Шанс пред гола обаче нямаха Кристиано Роналдо и Гонсало Игуаин.

И на двата тима предстоят доста интересни ангажименти в Калчото. Ювентус ще гостува на Наполи, докато Рома ще има вечно дерби с Лацио.

Наполи победи Лацио с 1:0