Верона победи геройски Венеция в мачч от Серия А. На "Пиерлуиджи Пензо" във Венеция, гостите направиха обрат от 0:3 и спечелиха с 4:3.

Пиетро Чекарони в 12-ата минута, Домен Чернигой в 19-ата минута и Томас Хенри в 28-ата минута доведоха невероятната преднина с 3:0 за новака в Серия А.

Болоня - Фиорентина 2:3 в мач от Серия "А"

Фиорентина оцеля в ново голово шоу, тосканци изместиха Рома от петото място

Душан Влахович и компания надиграха Болоня с 3:2

През второто полувреме обаче нещата се обърнаха - първо Хенри вкара автогол в 52-ата минута, след това Чекарони игра с ръка в наказателното поле за червен картон и дузпа за Верона в 65-ата минута, която  беше отбелязана от Джанлука Капрари.

Тогава на сцената излезе Джовани Симеоне, който първо изравни в 67-ата минута на срещата, а в 85-ата минута осигури трите точки за Верона. Симеоне вече има 11 гола в Серия А този сезон, което го изравнява на второ място в списъка с реализатори с Чиро Имобиле от Лацио, а пред него е само Душан Влахович с 13 попадения.