Рома и Лацио завършиха наравно 2:2 в страхотно столично дерби. Двубоят на „Олимпико" изобилстваше от емоции и обрати, а над всички сякаш бе неостаряващият символ на „вълците" Франческо Тоти. „Джалоросите" изоставаха с 0:2 на почивката, но след попадения през втората част на капитана си, успяха да измъкнат точката.

Рома обаче изпусна шанса да измести, макар и временно Ювентус от първото място, като засега двата тима са с еднакъв точков актив. „орлите" пък са на трето място, на цели 9 пункта зад лидерите.

Двубоят започна отлично за символичните гости от Лацио, които откриха в 25-ата минута. Андерсон пусна страхотен извеждащ пас към Маури, който с майсторски удар от въздуха преодоля Де Санктис.

Няколко минути по-късно „бианкочелестите" удвоиха аванса си.Този път Андерсон сам се нагърби с отговорността да отправи завършващия удар и се справи чудесно. Топката стигна до него след нова грешка при изнасянето й от страна на Рома и с прецизен шут в долния ъгъл на вратата бразилецът направи резултата 0:2.

След почивката обаче „вълците" излязоха преобразени. Още в началото на втората част Строотман центрира ниско към далечната греда, където Тоти изскочи зад гърба на пазача си и отклони топката във вратата.

Още по-майсторски бе голът на легендата в 64-ата мин. Тогава положението бе почти идентично с тази разлика, че центрирането бе доста високо, а Тоти го засече по впечатляващ начин с крак.

Лацио имат поводи да съжаляват, тъй като малко преди изравнителния гол Маури удари греда. В последната минута пък Де Санктис спаси точката за Рома след като отрази по впечатляващ начин удар на Клозе от упор.