Лацио и Торино завършиха наравно 0:0 на "Олимпико". Точката бе достатъчна за "биковете", за да си гарантират участие в елита и през следващия сезон. Срещата бе отложена от 25-ия кръг на Серия "А".

Столичани имаха по-добрите положения за гол. Попадението на Чиро Имобиле бе отменено през първата част, а в 85-ата минута нападателят пропусна дузпа.

С точката Торино събра 36 и няма как да бъде изместен от Беневенто преди мача между двата отбора в последния кръг. Лацио е твърдо на шесто място с 68 точки.

Единствената по-интересна ситуация през първото полувреме дойде в продължението. Тогава Чиро Имобиле прати топката във вратата, но попадението беше отменено заради нарушение на нападателя.

В началото на втората част Сиригу отрази опасен удар на Луис Алберто. В 53-ата минута Ведат Муричи стреля с глава над вратата.

Торино имаше отличен шанс да открие резултата в 71-ата минута. Тогава Андреа Белоти с глава намери Антонио Санабрия в наказателното поле. Нападателят отправи хубав удар, който срещна гредата.

В 78-ата минута Сиригу се намеси след удар на Муричи от близка дистанция. В 83-ата минута Имобиле падна в наказателното поле след леко съприкосновение с Никола Нкулу. Главният рефер обаче посочи бялата точка. Имобиле обаче стреля в гредата, а Перейра пропусна при добавката.

В продължението на мача Сиригу отрази удар на Луис Алберто от далечна дистанция. В шестата добавена минута Муричи удари греда с глава.

Рома победи Лацио с 2:0

Три години по-късно: Рома е Господарят на Вечния град