Торино победи Лацио с 3:1 у дома в ранния неделен мач от последния кръг в Серия "А". Головете в мача паднаха през второто полувреме. Яго Фалке откри резултата в 51-ата минута, а две по-късно Саша Лукич удвои. В 66-ата минута Чиро Имобиле направи 2:1. Крайният резултат оформи Лоренцо де Силвестри десет минути преди края.

"Биковете" завършват на седмо място в крайното класиране с 63 точки. "Орлите" остават седми с 59 пункта. Тимът на Симоне Индзаги намери място в Лига Европа, след като спечели Купата на Италия.

В 51-ата минута Ола Аина хвърли дълъг тъч в наказателното поле на гостите. Защитата не се ориентира добре и от няколко метра Фалке бе точен за 1:0.

Две минути по-късно Мейте пусна отличен извеждащ пас към Лукич, който надбяга противников играч, преодоля вратаря и на празна врата вкара за 2:0.

В 66-ата минута Имобиле намали. Нападателят получи пас от Марко Пароло и стреля през краката на Нкулу за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Де Силвестри, който копна елегантно топката над вратаря.

Лацио и Болоня си спретнаха голово шоу на "Олимпико"