Торино надви Фиорентина с 2:1 в най-интересния двубой от следобедната програма на Серия "А". По този начин "биковете" регистрираха втора поредна победа и вече са на осмата позиция с актив от 20 точки. Положението за техният опонент пък става все по-трагично и след загуба №4, "виолетовите" са на 13-та позиция, само на пет пункта от зоната на изпадащите.

Лацио победи Ювентус с 3:1 в дербито на Серия "А"

Страховитата серия на Лацио продължава, дори и Ювентус не оказа съпротива на "орлите"

Битката за титлата става все по-интересна

Торино поведе в срещата след 22 минути игра. Аржентинецът Ансалди проби отлично по фланга, след което центрира в наказателното поле, където Симоне Дзадза с глава направи 1:0.

Ансалди продължи да бъде една от ключовите фигури в мача и сам реализира второто попадение в 72-ата минута. Това се случи след негов изстрел от сравнително далечна дистанция, който предвещаваше и далеч по-добра реакция от страна на Драговски.

В даденото от съдията продължение Фиорентина стигна до почетен гол дело на Мартин Касерес, но това бе всичко по-интересно от селекцията на Винченцо Монтела, който още тази вечер може би ще бъде уволнен.

Удинезе и Наполи завършиха при равен резултат 1:1

Наполи продължава да се мъчи в Серия "А"

Поредно равенство за селекцията на Карло Анчелоти

В следващия кръг Торино гостува на Верона, докато Фиорентина едва ли има поводи за радост, тъй като ще гостува на лидера Фиорентина.

ТОРИНО - ФИОРЕНТИНА 2:1

1:0 Дзадза (22"), 2:0 Ансалди (72"), 2:1 Касерес (90+1")

Интер и Рома завършиха 0:0, въпреки домакинското превъзходство

Защитата на "вълците" неутрализира силното нападение на "нерадзурите"