Междинният кръг в италианската Серия "А" едва ли ще се запомни с добро от българските национали Андрей Гълъбинов и Александър Тонев.

Първият изобщо не игра за своя Дженоа, гледайки от скамейката как "грифоните" правят 1:1 с Киево. Сашко Тонев пък започна като титуляр за Кротоне, но поредна контузия го извади от игра само след 9 минути. Впоследствие клубът му падна тежко с 1:5 от Аталанта.

Снимка 313734

Сасуоло пък дочака първата си победа за новия сезон, след като надви Каляри като гост с 0:1. "Неровердите" се добраха до трите точки след точно изпълнена дузпа от Алесандро Матри в 60-ата минута. Половин час по-рано, бившият италиански национал вече бе пропуснал един наказателен удар, но от втория опит все пак преодоля младя Краньо.

Снимка 313735

Няколко дни преди голямото дерби с Ювентус, Торино напомпа самочувствието си с ценен успех над Удинезе с 3:2. По този начин хората на Синиша Михайлович продължават без загуба от началото на кампанията.

На почивката "биковете" водеха с 0:2 след попадения на Белоти и автогол на Халфредсон. Де Паул върна Удине в мача след точно изпълнена дузпа в 48-ата минута, но гол на Ляич в 67-ата сякаш реши всичко. До края силите на домакините стигнаха едва до само още един гол, който беше реализиран от Лазаня.