Милан се изкачи на върха в италианската Серия "А". "Росонерите" временно изпревариха Наполи, след като спечелиха трудно визитата си на Специя с 2:1. Цял мач, на добро ниво, за домакините изигра българският бранител Петко Христов. Ценните три точки за миланистите бяха подсигурени от Даниел Малдини и Браим Диас.

Вальо Антов направи дузпа, но това не спря Монца да спечели важни три точки

"Бианкоросите" направиха обрат срещу Порденоне

Двата тима се захапаха здраво през първата част, като головите положения на "Алберто Пико" не бяха най-често срещаното събитие. В 28-ата минута Анте Ребич се пласира добре в наказателното поле след хвърляне на тъч, но насочването му с глава мина покрай лявата греда.

Снимка 547839

Източник: EPA/БГНЕС

"Росонерите" все пак откриха резултата в 48-ата минута. Попадналият заради ротацията на Пиоли сред титулярите - Даниел Малдини, направи горд своя именит баща, отбелязвайки своето първо попадение в Серия "А". Калулу центрира от десния фланг, а младокът дебнеше от втора позиция, за да матира с глава Йером Зут.

Снимка 547838

Специя дочака своя миг в 78-ата минута. Даниеле Верде зарадва домакините, след като навлезе в наказателното поле и отправи изстрел по земя, който заради серия от рикошети подлъга фатално Маинян и попадна в неговата мрежа.

Разхлабват мерките по стадионите и залите в Италия

Вече на стадионите ще се допуска до 75% от капацитета на съораженията

Милан не остави нещата така и все пак достигна до важните три точки. Появилият се минути по-рано на терена Браим Диас, се превърна в големия герой за "росонерите". Белгиецът Салемакерс навлезе в полето, като макар и малко късметлийски чукна за някой измежду Диас и Калабрия. Испанецът се оказа по-нахален и лекичко чукна в незащитения ъгъл за победното 1:2.