Българският нападател Андрей Гълъбинов отново предизвика фурор в италианския футбол. Доскоро контузеният таран се завърна по блестящ начин към работните си задължения, помагайки за сензационната победа над Рома с 4:2 насред "Олимпико" за Купата на страната. Двубоят в редовното време завърши 2:2, като именно тогава Андрей бе под светлините на прожекторите, записвайки гол и асистенция на своето име.

Ювентус със сериозни проблеми преди мача за Суперкупата с Наполи

Няколко ключови футболисти са с контузии

По този начин Специя продължава за четвъртфиналите на турнира, където ще срещне друг от грандовете - Наполи.

Снимка 514651

Източник: EPA/БГНЕС

Шоуто на Андрей стартира още в шестата минута, когато българският нападател се разписа от дузпа. Тя бе реализирана заради нарушение на Браян Кристане. И въпреки, че Пау Лопес хвана ъгъла, нашият сънародник съумя да отбележи.

Но това не беше всичко, в 15-ата минута Специя постави именития си опонент на колене, след като Гълъбинов асистира и за попадението на позабравения Рикардо Сапонара, разписал се хубаво воле.

Рома се върна в мача малко преди паузата. Лоренцо Пелегрини намали след наказателен удар, който освен това можеше да донесе и втори жълт картон на Исмаили от гостите, ала реферът Герзини го пощади.

Снимка 514649

През втората част наставникът на "вълците" Пауло Фонсека пусна в игра Рик Карсдроп и Жордан Верету, които раздвижиха още повече играта на "джалоросите". След голям пропуск на Борха Майорал в 67-ата, Хенрих Мхитарян реализира за частичния обрат в 73-ата, като това се случи след изключително технично негово отиграване.

Торино уволни Марко Джампаоло

Давиде Никола го заменя на поста

И така двубоят влезе в продължения, през които нервите взеха връх. В рамките на секунди, "джалоросите" останаха не с един, а с двама души по-малко. Първо втори жълт картон получи Джанлука Манчини в 92-ата минута, а веднага след това с него към тунела пое и стражът Пау Лопес.

Снимка 514650

Специя очаквано се възползва от численото си превъзходство и стигна до третия гол в 107-ата минута чрез Верде, който прати "бианконерите" на четвъртфинал за Купата на Италия. Това обаче не задоволи новаците в Серия "А", които до края направиха успеха си още по-респектиращ с второ попадение на Рикардо Сапонара.

В Специя се радват: Андрей Гълъбинов титуляр срещу Рома

Таранът ще поведе нападението на своя отбор

РОМА - СПЕЦИЯ 2:4 (след продължения)

0:1 Гълъбинов-дузпа (6"), 0:2 Сапонара (15"), 1:2 Пелегрини -дузпа (43"), 2:2 Мхитарян (73"), 2:3 Верде (107"), 2:4 Сапонара (119")