Милан стана шампион на Италия. "Росонерите" триумфираха със Скудетото след като завършиха първи с 86 точки, следвани от "кръвния враг" Интер с 84.

Снимка 574999

Източник: EPA/БГНЕС

Битката бе до последния кръг, но отборът на Стефано Пиоли свърши задачата си и победи с 3:0 като гост на  Сасуоло.

Стефано Пиоли: Точно сега искам да остана здраво стъпил на земята

Стигнахме толкова далеч без никой да ни дава нищо даром, споделя той

"Нерадзурите" също взеха мача си, като се наложиха над Сампдрия с 3:0, но това нямаше значение за развоя на титлата. Така Милан триумфира със Скудетото след 11-годишна пауза.

Те станаха шампиони последно през 2011 година, а това е 19-ия им триумф в историята на Серия А. Милан започна сезона по неубедителен начин, но след силна пролет, "росонерите" се превърнаха в големия фаворит за трофея.

Миланският гранд направи невероятен полусезон като последната загуба на тима е от януари - от Специя. Иначе за статистиката, попаденията срещу Сасуоло днес отбелязаха Жиру на два пъти - 17-ата минута и 32-ата минута и Кесие в 36-ата минута.

Сасуоло - Милан 0:3

0:1 Оливие Жиру 17"

0:2 Оливие Жиру 32"

0:3 Франк Кеси 36"

Сасуоло: Консигли (82 - Саталино), Мюлдюр, Айхан, Ферари (82 - Пелузо), Кириакопулус, Лопес (46 - Манянели), Фратези (58 - Траоре), Матеуш, Берарди (67 - Дефрел), Распадори, Скамака

Милан: Менян, Калабрия, Калулу, Томори (81 - Романьоли), Ернандес, Кеси, Тонали (46 - Бенасер), Леао, Крунич (72 - Диас), Салемакерс (81 - Флоренци), Жиру (72 - Ибрахимович)