Отборите на Сампдория и Сасуоло не се победиха в последен двубой от кръга в Серия "А" - 0:0. Двете селекции си размениха по няколко опасни положения, като най-близо до успеха сякаш беше Доменико Берарди, ударил гредата през първата част.

Самп запази петата си позиция в Калчото, докато Сасуоло сложи край на серията си от две поредни загуби.

Снимка 385021

Източник: EPA/БГНЕС

Сампдория стартира агресивно, с ясната цел да накаже противника си с ранен гол. Целта можеше да бъде осъществена в 26-ата минута, ала Гастон Рамирес стреля над гредата от удобна позиция.

Отговорът на Сасуоло бе подобаващ и малко след това, шут на Доменико Берарди намери лявата греда.

До паузата надмощието отново бе на страната на "моряците", като нови добри шансове пропиляха Едгар Барето и Грегоар Дефрел. Тук трябва да отбележим и фантастичните намеси на стража Андреа Консигли.

През втората част играта се развиваше на много ниско темпо. Всичко стоеше по този начин до появата в игра на Рикардо Сапонара. Плеймейкърът раздвижи Самп и още с първото си докосване можеше да реализира, ала акробатичното му воле излезе встрани от вражеската врата.

Снимка 385023

До края далеч по-искащите победата бяха гостите от Сасуоло, ала Мехди Бурабия не успя да накаже домакините след тежък шут от далечна дистанция.

В следващия кръг на Сампдория предстои трудно гостуване на Милан, докато Сасуоло ще има регионално дерби с Болоня.

Интер победи Милан с 1:0

Икарди е големият герой на "Сан Сиро"! Интер взе ценна победа в дерби №222 срещу Милан!