Сасуоло победи Дженоа с 2:1 като гост в мач от 35-ия кръг на Серия "А". Головете за "неровердите" вкараха Джакомо Распадори (14) и Доменико Берарди (66). За "грифоните" точен бе Давиде Дзапакоста (85).

С успеха Сасуоло измести Рома от седмото място във временното класиране, събирайки 56 точки. Дженоа е 14-и с 36 точки и все още не е сигурен за оставането си в елита.

Двубоят започна отлично за гостите. В 14-ата минута Амед Траоре намери Джакомо Распадори в наказателното поле. Младият нападател овладя топката и с хубав удар матира вратаря за 0:1.

В 30-ата минута гол ма Миха Зайц беше отменен заради нарушение на словенеца.

В 66-ата минута Сасуоло стигна до втори гол. Доменико Берарди се възползва от сериозна грешка в отбраната на Дженоа и вкара за 0:2.

В 85-ата минута Давиде Дзапакоста получи отличен пас от Марко Пяца в наказателното поле и с премерен удар оформи крайното 1:2.