Сасуоло постигна домакински успех с 2:1 над Аталанта в двубой от 32-ия кръг на Серия "А". Така "неровердите" прекъснаха негативната си серия от 16 поредни мача без победа срещу този противник.

Интер победи Верона с 2:0 в Серия А

Верона не успя да затрудни Интер в борбата за титлата

Барела и Джеко вкараха

В 21-ата минута Доменико Берарди се разписа за домакините, но голът му беше отменен поради засада. Едва три минути по-късно Сасуоло все пак успя да поведе в резултата. Тогава тимът организира контраатака, при която Джакомо Распадори центрира към Хамед Траоре, който овладя топката и я прати в противниковата мрежа. Само две минути след това крилото можеше да отбележи втори гол след нова контраатака, но този път неговият удар беше блокиран, след което топката срещна гредата.

Дженоа - Лацио 1:4 в мач от Серия "А"

Лацио разнищи Дженоа като гост, Имобиле с хеттрик

"Орлите" изместиха Рома от петото място във временното класиране

В 61-ата минута Траоре все пак успя да вкара второто си попадение в мача, след като беше точен с удар по земя при поредната опасна контраатака на своя тим. В 82-ата минута резервата Грегоар Дефрел също опита шут по земя, но той срещна далечната греда. В последните секунди на срещата влезлият като смяна Луис Муриел се възползва от грешка на резервата Руан Нето и вкара почетния гол за бергамаските.

След този мач двата отбора са съседи в класирането. Аталанта вече е осми с 51 точки в актива си, а Сасуоло се изкачи на деветата позиция с 46 спечелени пункта.

Наполи - Фиорентина 2:3 в мач от Серия "А"