Седмица, след като унижи Милан с 5:2 насред "Сан Сиро", тимът на Сасуоло се поздрави с още една значима победа. "Неровердите" объркаха плановете на друг от отборите, доминиращ тенденциите в италианския футбол през последните години - Аталанта.

Селекцията на Алесио Диониси триумфира с минималното 1:0 на своя "Мапеи Стейдиъм". Така опасната зона е още по-далеч за Доменико Берарди и компания, които вече се намират на 15-ата позиция с 23 пункта. Опонентът им пропиля отличната възможност временно да се изкачи до второто място в Калчото.

Лече - Кремонезе 2:0 в мач от Серия "А"

Кремонезе прегази Рома и Наполи за Купата на Италия, но продължава да затъва в Серия "А"

Лече победи Кремонезе с 2:0

Единственото попадение в срещата реализира французинът Арман Лауриен в 55-ата минута. Крилото получи пас от Маркиза и навлезе технично в полето на бергамаските. След това бившият футболист на Лориент си намери добра позиция за стрелба и с пронизващ шут не остави шанс на Мусо.

Още тогава Аталанта беше с човек по-малко, тъй като в 30-ата минута Йоаким Маеле си изкара директен червен картон. "Нерадзурите" довършиха мача с 9 души, защото в края изгонен беше и Луис Муриел.

В следващия кръг Сасуоло гостува на Удинезе, докато има изключително важен двубой срещу Лацио.

Рома - Емполи 2:0 в мач от италианската Серия "А"