Сампдория победи Удинезе в мач от 18-ия кръг на Серия А. "Моряците" се наложиха с 2:1 на своя "Стадион Луиджи Ферарис". Това е седми мач за Удинезе без победа, като за последно тимът спечели трите точки на 12 декември срещу Торино.

След този двубой, Самп заема 10-ото място с 23 точки. Удинезе пък е 15-ти с 16 пункта. В днешния мач, Удинезе започна по-добре.

Още в 5-ата минута, Кевин Лазаня се включи добре в наказателното поле и овладя добър пас, преди да шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник.

Андрей Гълъбинов поигра няколко минути при равенство на Специя

Тимът му направи 0:0 с Торино

В 56-ата минута, гостите поведоха Родриго Де Пол засече рикошет и заби топката в мрежата за 0:1.

В 67-ата минута, домакините изравниха от дузпа. Антонио Кандрева отбеляза от бялата точка с триков удар в стил "Антонин Паненка".

Девет минути преди края, Томазо Ауджело преодоля защитник и завъртя центриране към Ернесто Торегроса, който се освободи и забоде топката в горния десен ъгъл с хубав удар с глава отблизо за крайното 2:1.