Интер загуби домакинството си от Сампдория. "Нерадзурите" отстъпиха с 1:2 в последен мач от 30-ия кръг на Серия "А". По този начин миланския гранд почти загуби място за Топ 3, което дава право на участие в Шампионска лига.

Интер остава на 6-то място с 55 точки, на 9 т. зад 3-ия Наполи, докато Сампдория е на 9-та позиция с 44 т.

През първото полувреме отборите създадоха по две опасни положения. В двата случая гостите нацелиха гредите, докато Даниеле Д"Амрбозио (35) не сбърка и даде аванс за Интер.

Пет минути след началото на втората час Патрик Шик възстанови равенството, макар и от положение на засада.

В 72-ата минута Мауро Икарди не успя да се разпише на празна врата. 5 минути преди края "мореплавателите" спечелиха дузпа за игра с ръка на Марсело Брозович, след която Фабио Куалярела донесе победата за гостите, която уби тотално Интер.