Отборът на Сампдория е новият господар на Генуа. „Моряците" спечелиха едно от най-драматичните дербита  в историята на битките им срещу Дженоа. Селекцията на Енцо Монтела грабна трите точки след 3:2 в двубой, който без малко не докара инфаркт на ексцентричния бос на Самп -Масимо Фереро. Символичните гости стартираха по категоричен начин, като до 48-ата минута водеха с класическото 3:0. Сериозно отпускане в техните редици доведе до две попадения на Паволети за 2:3, а до края равенството можеше да бъде реалност, ако късметът и перфектният Вивиано не бяха спасили „моряците".

С този успех Антонио Касано и компания поеха глътка свеж въздух и вече са на 11-о място с 23 точки. Дженоа продължава серията си от загуби, като „грифоните" са на два пункта от зоната на изпадащите. Поражението може да доведе и до уволнението на старши-треньора Гасперини.

Дербито стартира с натиск от страна на символичните домакини. Селекцията на Джанпаоло Гасперини обаче не успя да прониже мрежата на Вивиано, заради което бе жестоко наказана в 18-ата минута. Футболистите на Сампдория изпълниха бързо един свободен удар, заученото положение изненада отбраната на „грифоните", което позволи на Сориано да засече топката от въздуха, забивайки я неспасяемо в долния десен ъгъл на Перин.

Отличното представяне на „моряците" продължи в 39-ата минута, когато италианският национал Едер сложи край на головата си суша. Карбонеро и Касано комбинираха по отличен начин, след което настана огромен хаос в наказателното поле на Дженоа. В крайна сметка коженото кълбо попадна в краката на Едер, който с премерен изстрел направи 0:2.

Интригата в този двубой сякаш приключи веднага след почивката. Антони Касано пусна мечтан извеждащ пас към Сориано, който хладнокръвно прати топката в мрежата на „грифоните".

Комфортната преднина явно успокои момчетата на Енцо Монтела, които инкасираха едно попадение в 69-ата минута. Леонардо Паволети се оказа най-съобразителен при един ъглов удар и с глава прониза Вивиано за 1:3. Дербито на Генуа съвсем се завърза в 81-ата минута, когато бившият таран на Сасуоло съумя да реализира своя втори гол в срещата. Паволети се възползва от груба грешка на Зуканович и с прехвърлящ изстрел, допълнен с удар с глава, върна надеждите на тифозите.

До края само чудото спаси Самп от трети гол в тяхната врата. Основен виновник това да не се случи бе стражът Вивиано, който на два пъти демонстрира фантастичен рефлекс. Дербито можеше да завърши и при резултат 2:4, ако Барето не бе стрелял право в горната греда.

ДЖЕНОА-САМПДОРИЯ 2:3

0:1 Сориано (18'), 0:2 Едер (39'). 0:3 Сориано (49'), 1:3 Паволети (69'), 2:3 Паволети (81')

СТАДИОН: „Луиджи Ферарис"

СЪДИЯ: Паоло Валери

ДЖЕНОА: Перин, Бурдисо, Ансалди, Де Майо, Изо, Джемайли, Лазович, Ринкон, Лаксалт, Нчам, Паволети (резерви:Муньос, Гомеш, Гакпе, Маркезе, Капел, Сусо, Пандев, Ламана, Ригони, Донарума, Тахцидис)

САМПДОРИЯ: Вивиано, Де Силвестри, Мойзандер, Реджини, Зуканович, Барето, Сориано, Фернандо, Карбонеро, Касано, Едер (резерви: Пуджиони, Касани, Кода, Родригес, Кореа, Перейра, Паломпо, Христодолополус, Кристичич, Муриел, Силвестре, Иван)