Отборът на Сампдория регистрира четвърта поредна загуба в Серия "А", като при гостуването си на Каляри отстъпи с 1:2. Детинска грешка на вратаря на гостите Емилиано Вивиано провали отбора от Генуа в края на срещата.

Каляри пръв откри резултата в 37-ата минута, когато Симоне Падоин напредна до аутлинията и центрира остро за Жоао Педро, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:0.

Всичко най-интересно се случи в последните минути на мача. В 86-ата минута Бруно Фернандеш бе изведен зад защитата на домакините и хладнокръвно реализира за 1:1.

Само две минути по-късно обаче Вивиано направи истински подарък на сардинци. Тогава една топка бе изритана напред за Федерико Мелкиори и вратарят излезе да я пресрешне. Той обаче някак се размина с кълбото и на празна врата нападателят на домакините нямаше как да сгреши за крайното 2:1.

Така Каляри вече има актив от 7 точки и изпревари днешния си съперник, като се изкачи до 13-ото място в таблицата. Сампдория пък се свлече на 16-ата позиция с едва 6 точки в актива си.

Отборът на Кротоне продължава да демонстрира страхотна немощ в Серия "А". Новакът записа поредна тежка загуба от началото на сезона, като падна с 1:3 у дома от пряк съперник в дъното на таблицата в лицето на Аталанта. Българинът Александър Тонев влезе като смяна през втората част, записа 45 минути на терена и получи жълт картон.

Аталанта реши всичко в мача още през първото полувреме. Гостите поведоха още в 3-ата минута чрез Андреа Петаня. В 40-ата минута Ясмин Куртич удвои, а Алехандро Гомес направи резултата класически в добавеното време на първата част.

През втората част домакините успяха да направят загубата си поне малко по-почетна, след като Сими реализира за 1:3 в 86-ата минута. За това помогна и червения картон на Франк Кесие в 62-ата минута.

Това бе втората победа на Аталанта в първенството и отборът излезе от зоната на изпадащите, като вече е 16-ти с 6 точки. Кротоне пък твърдо остава на дъното с 1 спечелена точка до момента.