Тежките дни за Ювентус отминаха, след като "Старата госпожа" отново се завърна на победния път. "Бианконерите" имаха удобен съперник за помпане на самочувствието - Салернитана. Торинци взеха визитата си на последния в Калчото с 2:0.

По този начин грандът остава на седмата позиция във временното класиране, но вече е само на точка от местата даващи право за участие в Лига Европа и Лига на конференциите.

Фиорентина - Сампдория 3:1 в мач от Серия "А"

Фиорентина продължава да редува загуби с победи в Калчото

"Виолетовите" си свършиха работата само за едно полувреме

Гостите нямаха особени трудности, за да стигнат до откриващото попадение в срещата. Плеймейкърът Пауло Дибала се разписа в 21-ата минута. Аржентинецът демонстрира страхотната си класа с фамозно воле от границата на наказателното поле, което постави на колене Вид Белец.

Снимка 555501

Източник: EPA/БГНЕС

В 28-ата ветеранът Джорджо Киелини беше най-щастливият в Салерно, след като се оказа на точното място и отбеляза за 0:2. Преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче показа, че голът не трябва да бъде зачетен заради засада.

Втората част стартира успешно за Салернитана. Местните тифози повярваха, че от този мач може да се измъкне нещо, след като Лука Раниери стреля отблизо, но някак си само успя да намери дясната греда.

Аталанта - Венеция 4:0 в мач от Серия "А"

Аталанта се доближава до лидерите в Серия "А"

Страхотен мач за хърватина Марио Пашалич

Крайното 0:2 бе оформено 20 минути преди последния съдийски сигнал. Автор на попадението стана безкрайно критикуваният Алваро Мората. Испанецът отпразнува бурно своя гол, който падна след асистенция на Федерико Бернардески.

В даденото от съдията продължение Пауло Дибала пропусна да сътвори класиката, пропускайки дузпа.