Отборът на Рома съкрати изоставането си от лидера Ювентус до само 2 точки. Това се случи тази вечер, след като "вълците" спечелиха с разгромното 4:1 своето домакинство на Палермо. Селекцията на Лучано Спалети нямаше никакъв проблем със закъсалия сицилиански тим, като точни за успеха бяха Салах, Паредес , Един Джеко и Ел Шаарави.

Като титуляр за Палермо започна Ивайло Чочев, който престоя на терена 69 минути преди да бъде заменен от шведа Куайсон, реализирал и почетното попадение за гостите.

Началото бе доста трудно за "джалоросите". Защитната игра на съперника видимо дразнеше домакините, които въпреки това можеха да поведат в 6-ата минута. С непростим пропуск обаче се отчете Стефан Ел Шаарави, който от няколко метра не успя да насочи коженото кълбо във вратата на Пошавец.

Снимка 259071

Нещата си дойдоха на мястото в 31-ата минута, когато Един Джеко пусна към връхлитащия от крилото Мохамед Салах. Египтянинът не изгуби никакво време и моментално отправи голов изстрел, преодолял съпротивата на вратаря.

Малко изненадващо, равенството можеше да бъде факт в 38-ата минута, когато опасен фаул на Алесандро Диаманти премина на сантиметри от гредата на Шчесни.

Втората част не стартира по плана на гостите от Сицилия. Рома рано реши всичко в този мач, след като точен бе Паредес в 51-ата минута. Попадението падна директно от фаул, при който доста слабо се намеси стража на гостите Пошавец.

Място сред голмайсторите намери и Един Джеко, който се разписа в 68-ата минута. Босненецът получи подаване от Флоренци и с премерен изстрел в долния десен ъгъл не остави шансове на съперниковия вратар.

Снимка 259073

До края двата тима си размениха по едно попадение. Първо влезлият като резерва на Ивайло Чочев - Куайсон намали до 3:1, а последната дума в срещата имаше Стефан Ел Шаарави, който майсторски фиксира крайното 4:1.

РОМА - ПАЛЕРМО 4:1

1:0 Салах (31"), 2:0 Паредес (51"), 3:0 Джеко (68"), 3:1 Куайсон (79"), 4:1 Ел Шаарави (81")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Джанлука Калварезе

РОМА: Шчесни, Фацио, Манолас, Жезус, Емерсон, Де Роси, Наинголан, Салах, Паредес, Джеко, Ел Шаарави (резерви: Лобонц, Алисон, Жерсон, Тоти, Итурбе, Флоренци, Строотман, Де Сантис, Солери, Гроси)

ПАЛЕРМО: Пошавец, Морганела, Чионек, Анджелкович, Алесами, Голданига, Гаци, Диаманти, Бруно Енрике, Чочев, Нестровски (резерви: Боу, Салай, Ембало, Марсон, Рисполи, Витиело, Пецела, Хийлемарк, Ло Фасо, Яяло, Куайсон, Флигнати)