Рома постигна изключително драматичен успех над Каляри с 1:0 в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Единственият гол на "Олимпико" бе дело на защитника Федерико Фацио в петата минута на даденото от съдията продължение на редовното време.

Преди това в 57-ата минута Диего Пероти пропусна дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря срещу Един Джеко, но аржентинецът подходи несериозно и би слабо, а Крано успя да улови.

Наполи срази с 3:1 като гост Торино

Наполи си върна първото място в Серия "А", Хамшик изравни Марадона

Южняците се справиха с Торино като гости

Натискът на "вълците" даде резултат едва в заключителните секунди на мача, когато Фацио се възползва от грешка на стража на сардинци и засече топката във вратата след центриране на Коларов от пряк свободен удар.

Рома се изравни с Ювентус на третото място в Серия "А" с 38 точки. Каляри е 14-и със 17 пункта.