Рома нанесе първа загуба на Интер в Серия "А" след 3:1 на "Мeаца". Двубоят бе от отложения 22-и кръг, който не се игра заради убийството на полицейския инспектор Филипо Рачити след Катания - Палермо (1:2) на 2 февруари. Така "вълците" отложиха купона на Интер, който при успех предсрочно ставаше за 15-ти път шампион.

Рома бе по-добрият тим и заслужено спечели дербито, възползвайки се от напрежението у съперника. Римляните нанесоха своя удар в 44-те минути на двете полувремена. Първо Перота бе точен след асистенция на Киву, а след това Тоти от фаул и рикошет във Фиго матира за втори път Жулио Сезар.

Домакините изравниха след подарък на съдията Трефолони - Адриано симулира за дузпа, а Матераци бе точен от бялата точка. Станкович (38) уцели греда, а Императора (60) също бе близо до гол. Чисто положение се откри пред Мансини и Перота, а накрая в продължението Касети оформи крайното 3:1.

Милан спечели с 5:2 гостуването си на Асколи. Шест гола паднаха още до почивката, а попадения на Роналдо (спорно) в 11-ата и Пирло (фаул в атака) в 34-ата бяха отменени. Джилардино откри след асистенция на Феномена, а Кака покачи от дузпа, за нарушение на вратаря Елефтеропулос срещу сънародника си. Янкуловски центрира за гола с глава на Джила за 3:0, а Ди Биаджо от бялата точка намали разликата. С шут от 20 м Кака направи 4:1, но Джуберти изненада Дида за 4:2. След почивката се разписа и Зеедорф.