Отборът на Рома се завърна на победния път. "Джалоросите" очаквано спечелиха гостуването си на последния Пескара с 4:1 и по този начин останаха на 8 пункта от временния лидер и почти сигурен нов-стар шампион Ювентус.

Двубоят на "Стадио Адриатико" бе лишен от каквато и да е интрига, тъй като до почивката резултатът вече бе 0:2. Тон за головата фиеста даде Кевин Строотман. Холандският национал реализира на празна врата след асистенция на Стефан Ел Шаарави.

Снимка 290228

Още в следващата атака "джалоросите" удвоиха своята преднина. Мохамед Салах сътвори бърз пробив по крилото, след което пусна към Джеко. Подаването не беше от висока класа и доста затрудни босненецът. Той обаче намери отличен изход от сложната ситуация, намирайки на дузпата връхлитащия Наинголан, който с лекота реализира поредния си гол в Калчото.

Момо Салах също записа името си сред голмайсторите в 48-ата минута. Египтянинът отбеляза много красиво попадение след техничен изстрел от границата на наказателното поле, намерил долния десен ъгъл на Валерио Фиорило.

Снимка 290227

Попадение №2 за египтянина бе факт след точно час футбол. Африканецът матира отбраната на Пескара след отлична комбинация с Ел Шаарави и така покачи до 0:4.

До края "делфините" хвърлиха всичките си сили в атака. В крайна сметка момчетата на Зденек Земан се възползваха от разсеяната игра в отбрана на столичани и стигнаха до почетен гол чрез Бенали в 82-ата минута.

В самия край пък Кристиано Бираги, от състава на домакините, удари дясната греда след чудесно изпълнен фаул.

Снимка 290226

ПЕСКАРА - РОМА 1:4

0:1 Строотман (44"), 0:2 Наинголан (45"), 0:3 Салах (48"), 0:4 Салах (60")1:4 Бенали (82")

СТАДИОН: "Адриатико - Джовани Корначия"

СЪДИЯ: Масимилиано Ирати

ПЕСКАРА: Фиорило, Бово, Бираги, Кода, Зампано, Мунтари, Мемушай, Бенали, Кулибали, Бехебек, Капрари (резерви: Бизари, Кресченци, Бруно, Вере, Кастанос, Бругман, Чери, Митрица, Мурич, Форназие, Миличевич)

РОМА: Шчесни, Фацио, Манолас, Емерсон, Рюдигер, Наинголан, Строотман, Салах, Паредес, Джеко, Ел Шаарави (резерви: Лобонц, Жезус, Грение, Пероти, Перес, Вермаелен, Де Роси, Алисон, Руи, Жерсон)