Отборът на Рома имаше неочаквани трудности със СПАЛ, но все пак победи последния в Серия "А" с 3:1. По този начин "вълците" временно изместиха Каляри от четвъртото място. Сардинци са с мач по-малко, като утре играят с третия Лацио.

Домакините завършиха първата част в ролята на губещи, след като СПАЛ ги изненада с попадение в 44-ата минута. Тогава звездата на гостите Андреа Петаня беше точен от дузпа.

Милан не успя да отбележи подобаващо 120-ата си годишнина

"Росонерите" завършиха 0:0 със Сасуоло

След паузата Рома се взе в ръце и още в 53-ата стигна до равенството чрез Лоренцо Пелегрини. Атакуващият халф шутира сравнително слабо от средна дистанция, но след рикошет в тялото на съперников браните, топката неспасяемо влезе в мрежата на Бериша.

Пълният обрат беше факт в 66-ата минута, когато Диего Пероти отбеляза също от дузпа.

Ювентус разби Удинезе с 3:0

Юве си върна лидерската позиция в Серия "А" след бой над Удинезе

Кристиано Роналдо се отчете с два гола

Крайното 3:1 пък бе фиксирано от Хенрих Мхитарян в 83-ата. Капитанът на домакините Алесандро Флоренци беше се понесъл в атака, като негов пас намери напълно непокрития арменец, за който беше повече от лесно да подпечата трите точки за своя тим.

В следващия кръг Рома има тежко гостуване на Фиорентина, докато СПАЛ гостува на Торино.

Наполи падна и при дебюта на Гатузо

Късен гол на Жервиньо донесе победата на Парма

РОМА - СПАЛ 3:1

0:1 Петаня - дузпа (44"), 1:1 Пелегрини (53"), 2:1 Пероти (66"), 3:1 Мхитарян (83")