Рома сложи край на негативната си поредица с важна победа в Серия "А". "Вълците" се доближиха на две точки от Топ 4, след като постигнаха драматичен успех като гост на Фиорентина (2:1).

Всичко по-интересно на "Артемио Франки" се случи след паузата. Веднага след нея блесна звездата на италианския национал Лео Спинацола. В 49-ата минута той изведе римляните напред, но в 60-ата имаше малшанса да се разпише, но този път в собствената си врата.

Милан направи 1:1 с Удинезе в Серия "А"

Милан с нова грешна стъпка в борбата за титлата

"Росонерите" се спасиха с гол дълбоко в добавеното време

Така драмата бе оставена за 88-ата минута, когато Рома се добра по драматичен начин до пълния комплект от точки. Рик Карсдорп получи топката вдясно, след което отправи успоредно подаване в наказателното поле на Виола. Там най-съобразителен се оказа Амаду Диавара, който отблизо оформи крайното 1:2.

Домакините имаха сериозни претенции относно зачитането на попадението, но след преглед с ВАР то все пак беше признато за редовно.

ФИОРЕНТИНА - РОМА 1:2

0:1 Спинацола (49"), 1:1 Спинацола-автогол (60"), 1:2 Диавара (88")