След двете си поредни спънки, отборът на Рома се върна на победния път. Преди броени минути, селекцията на Руди Гарсия надделя много трудно при домакинството си на Удинезе с 3:2. По този начин, „джалоросите" укрепиха позициите си на второто място, като вече имат преднина от три точки пред третите от Наполи. Отлично завръщане след контузия направи легендата Франческо Тоти, който отбеляза един от головете за успеха. Другите бяха дело на Матия Дестро и Василис Торосидис.

Играчите на Удинезе дадоха сериозен отпор на своя опонент, като по-чистите положения в мача бяха за момчетата на Франческо Гуидолин.  Въпреки това, те стигнаха само до две попадения, които станаха факт след точни изстрели на  Пинци и Душан Баста.

След интересни първи минути, отборът на Рома успя да поведе след 22 минути игра. Легендата Франческо Тоти съумя да увенчае завръщането си след контузия с безпощаден гол. Миралем Пянич проби по крилото, след което пусна към непокрития Жервино. Африканецът обаче не успя да преодолее Симоне Скуфет, но на мястото си бе Тоти, който при добавката  опъна мрежата на „фриуланите".

Не след дълго, „джалоросите" вече водеха с комфортното 2:0. Блестяща контраатака на столичани завърши с отличен пас на Жервиньо към Дестро, като италианският национал елиминира елегантно съперниковия страж и с лекота удвои преднината на своите.

Отговорът на Удинезе можеше да бъде светкавичен, ала изстрел на опитния Тото Ди Натале бе спасен от бившия му съотборник Морган Де Сантис.

Не така стояха нещата в 50-ата минута, когато вратарят на Рома капитулира след много точен изстрел на Пинци, който се оплете в долния ляв ъгъл на римската врата. Голяма вина за попадението имаше и Франческо Тоти, който елементарно изгуби топката в средата на терена.

Последваха няколко кризисни минути пред вратата на домакините, като на няколко пъти Де Сантис трябваше да демонстрира сериозна класа. Все пак, „Олимпико"  си отдъхна в 69-ата минута, когато Рома отново възстанови преднината си от два гола. Аплодисментите бяха за гръцкия национал Василис Торосидис, който изненада всички с блестящо попадение от сериозна дистанция.

Играчите на Удинезе бързо се върнаха в играта след гол на Душан Баста. В 81-ата минута, сръбският национал се оказа на точното място след един ъглов удар и с плътен изстрел направи заключителните минути крайно интересни.

По време на тях, „фриуланите" дадоха всичко от себе си, за да достигнат до точката, ала за нещо повече нямаха както време, така и сили. Рома пък можеше да направи успеха си още по изразителен, ако не беше невероятният пропуск на Алесандро Флоренци.

РОМА-УДИНЕЗЕ 3:2

1:0 Тоти (22'), 2:0 Дестро (29'), 2:1 Пинци (50'), 3:1 Торосидис (69'), 3:2 Баста (81')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: Паоло Талиавенто

РОМА: Де Сантис, Торосидис, Бенатия, Кастан, Додо, Пянич, Наинголан, Тадей, Тоти, Дестро, Жевриньо (резерви: Лобонц, Скорупски, Толой, Ляич, Бастос, Флоренци, Йедвай, Романьоли, Ричи, Мазители)

УДИНЕЗЕ: Скуфет, Ортьо, Данаило, Домици, Баста, Пинци, Алан, Баду, Видмер, Ди Натале, Перейра (резерви: Бъркич, Нютън, Налдо, Бубнич, Муриел, Лопес, Жадсон, Йебда, Лазари, Келава, Зелински)