Тринадесетият кръг в Серия "А" стартира с интригуващ сблъсък между Рома и Лацио в Дербито на Рим.

Футболистите в червени екипи се наложиха над тези в синьо с 2:1, след попадения в тяхна полза на Пероти и Наинголан. Точен за лациалите бе Имобиле.

Снимка 324331

Източник: Twitter

Отдавна столичните съперници не бяха влизали в двубоя помежду си едновременно в суперформа. Без значение как е завършвал мачът през последните 10 г., или "вълците" са били в ролята на фаворити, или "орлите".

Преди началото днес Рома бе в серия от 5 поредни победи във всички турнири, като беше допуснал само 2 гола. Поредицата на Лацио бе още по-впечатляваща - 9 успеха.

Кевин Строотман: Ще дадем максимума от себе си в дербито!

Строотман се закани: Ще дадем максимума от себе си в дербито!

"Очаквам да се получи сблъсък на най-високо ниво"

На "Олимпико" около 60 000 зрители не спряха да подкрепят любимците си, което бе допълнителна гаранция за спектакъл.

Снимка 324326

Още във втората минута на двубоя Имобиле вече бе в прегръдките на съотборниците си, след като бе пратил топката в мрежата.

Главният арбитър на двубоя обаче не зачете гола, след като един от асистентите му сигнализира за налична засада.

В следващите 20-ина минути двата тима сякаш не успяваха да намерят не само правилния път към вратата на съперника, но и правилното темпо в играта си.

Снимка 324327

Малко по малко домакините наложиха натиск, като ситуациите пред вратата на съперника зачестиха. Стражът на лациалите обаче показа завидни умения и страхотна форма, предотвратявайки ранен гол във вратата си и предимство за опонента.

Първото полувреме завърши без голове, но пък още на старта на втората част феновете си припомниха защо това дерби е толкова значимо.

Снимка 324330

В 48-ата минута Коларов падна в наказателното поле, Джанлука Роки посочи бялата точка, а Пероти, по безупречен начин, вкара топката в мрежата за 1:0.

Повторенията на ситуацията с нарушението в пеналта не бяха особено убедителни, но арбитрите по никакъв начин не показаха, че се съмняват във взетото си решение.

Снимка 324332

Само 4 минути след първия гол за Рома, отборът стигна до отбелязването и на втори, намалявайки интригата в срещата. Автор на попадението стана Раджа Наинголан, разписал се с мощен изстрел от средна дистанция.

Снимка 324329

В 72-ата минута Имобиле върна тима си в мача, с гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Манолас в наказателното поле.

Това обаче беше и последната промяна в резултата.

Победата изравни Рома с третия тим в подреждането - Интер, като и двата състава разполагат с по 30 пункта в актива си.