Серията от три поредни победи на Лацио над Рома в Серия „А" бе прекъсната. Двата градски съперника завършиха наравно 1:1 в много интересен последен мач от 31-ия кръг. Главно действащо лице в срещата пък бе халфа на лацалите Ернанес.

След това реми двата тима запазиха досегашните си места в класирането, като „орлите се доближиха само на точка зад четвъртия Фиорентина.

Двубоят започна отлично за „бианко-челестите", които откриха още в 16-ата минута. Лулич намери Ернанес, който овладя топката и със страхотен удар не остави шансове на Маартен Стекеленбург. Секунди по-късно пак бразилецът бе близо до втори гол, но пропусна.

Лацио бе осезаемо по-добрият отбор през първото полувреме и логично шансовете пред Рома бяха малко. „Орлите" овладяха средата на терена, а вратарят им Маркети трябваше да с е намесва по-сериозно чак в 45-ата мин.

„Небесно сините" започнаха добре и след почивката и вече се виждаха победители в 49-ата мин, когато получиха малко спорна дузпа. Лулич центрира,Маркиньос пък сякаш игра с ръка в опита си да спре топката и реферът посочи бялата точка.

Ернанес застана зад топката, но изпълни толкова лошо, че прати я прати на метри от вратата.
6 минути по-късно бразилецът измина и целия път от „Осанна"до „Разпни го". Именно Ернанес спъна Пянич в собствения си пеналта и Рома на свой ред получи дузпа. Тоти, както обикновено, бе точен и изравни- 1:1.

Голът даде криле на Рома, докато фрустрацията се настани в редиците на градския им съперник. Джузепе Биава направи голяма глупост, изкарвайки си два жълти картона в рамките на 6 минути и остави „орлите" с десет души в 69-ата мин.

До края Рома се опита да спечели и бе на път да го стори, но Ерик Ламела направи изумителен пропуск на празна врата в 80-ата мин. Маркети също имаше заслуга за ремите, намесвайки с  решително при отлично изпълнен фаул на Тоти в сами край на мача.

Рома - Лацио 1:1

0:1 Ернанеш (16')
1:1 Тоти (57'-д)

Червен картон: Биава (70')

Рома: Стекеленбург, Кастан, Маркиньос, Торосидис, Маркиньо, Де Роси (Дестро - 53), Брадли, Пянич, Флоренци (Додо - 74), Тоти, Ламела

Лацио: Маркети, Биава, Цана, Раду (Станкевичус - 90), А. Гонсалес, Ледесма (Сиани - 71), Онази, Ернанеш, Лулич, Кандрева, Клозе (Козак - 60)