Рома се изкачи до третото място в италианската Серия "А" след домакински успех с 2:0 над Емполи. По този начин "джалоросите" събраха 40 точки, колкото има вторият Интер. "Нерадзурите" обаче са с мач по-малко, тъй като утре имат голямо градско дерби с шестия Милан.

С триумфа си на "Олимпико", селекцията на Жозе Моуриньо донякъде се извини на своите тифози за отпадането от Купата на Италия през седмицата. Припомняме, че "вълците" се издъниха в ролята си на фаворит и допуснаха сензационно елиминиране от Кремонезе на четвъртфиналите. Припомняме, че клубът от Кремона все още няма постигната победа в Калчото...

Рома - Кремонезе 1:2 в двубой за Купата на Италия

Приказката продължава! Кремонезе взе скалпа и на Рома

Селекцията на Балардини ще играе на полуфинал за Купата на Италия

Любопитното в двубоя с Емполи бе, че Рома подсигури успеха си за точно шест минути. Още в 120-ата секунда на мача Рожер Ибанес се разписа след асистенция на Пауло Дибала. Аржентинецът продължи да раздава голови пасове и малко по-късно попадение отбеляза и Тами Ейбрахам.

Рома можеше да постигне и по-изразителен успех, но с добри намеси се отчете стражът на Емполи - Гилермо Викарио.

Извън групата на "вълците" за двубоя остана ненавижданият вече от феновете Николо Дзаниоло, който в последния ден от зимния трансферен прозорец така и не осъществи преминаване в Борнемут, Лийдс или Милан.

Лече - Кремонезе 2:0 в мач от Серия "А"

Кремонезе прегази Рома и Наполи за Купата на Италия, но продължава да затъва в Серия "А"

Лече победи Кремонезе с 2:0