Отборът на Палермо разгроми Каляри с 5:1 като домакин и направи решителна крачка към участие в турнира за Купата на УЕФА през следващия сезон.

Милячо и Миколи дадоха добра преднина на домакините през първата част. След почивката Тадеско, Кавани и Сучи оформиха разгромния резултат. Почетното попадение за гостите вкара Джеда в началото на второто полувреме.

Срещата започна ударно за сицилианците и в 29-ата минута Милячо откри резултата, след центриране от корнер на Миколи. Самият Миколи удвои резултата в края на първото полувреме след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме Каляри се върна в двубоя, след като Джеда намали резултата. Бързо обаче домакините възстановиха предимството си. Тадеско с глава направи резултата 3:1, а до края Кавани и Сучи оформиха крайното 5:1.