Тимът на Палермо записа изненадваща, но напълно заслужена победа с 2:0 като гост на Фиорентина в двубой от 27-ия кръг на Серия "А".

Домакините започнаха срещата амбицирано и още в 4-ата минута Мартин Йоргенсен бе близо до гола. За съжаление на тифозите на флорентинци неговият удар спря в гредата. В 10-ата минута Алберто Джилардино получи добър пас, но не успя да намери рамката на вратата. В ответната атака Симплисио стреля от 25 метра, а кълбото излезе в аут. До края на първото полувреме Фиорентина стоеше по-добре на терена, но до гол така и не се стигна.

Второто полувреме започна повече от добре за гостите. В 48-ата минута Симплисио откри резултата. Той се възползва от ужасяваща грешка на Гамберини и вкара топката в мрежата на Фрей за 0:1. Седем минути по-късно гостите отново ликуваха. Миколи комбинира с Кавани и стреля от границата на наказателното поле, с което прати топката в десния ъгъл на вратаря на "виолетовите". Наставникът на тосканците реагира светкавично и пусна в игра Емилиано Бонацоли на мястото на слабия Марко Донадел.

В следващите минути Палермо се прибра, докато Фиорентина упражни натиск. Сицилианците чакаха своя шанс на контраатака и на няколко пъти бяха близо до трети гол. Фиорентина нямаше късмет и резултатът се запази.

"Виолетовите" остават на 4-о място с 46 точки и пропуснаха отлична възможност да дръпнат пред преследвачите в борбата за място в Шампионската лига.