Отборът на Палермо победи Ювентус с 2:0 в последния мач от 26-ия кръг на италианската Серия "А". Успехът на сицилианците ще направи битката за 4-ото място изключително интересна. Попаденията за Палермо станаха дело на Фабрицио Миколи и Игор Будан.

С трите точки сицилианците имат вече 43 в актива си и изместиха Юве от четвъртата позиция.

Загубата за "бианконерите" идва след като преди това тимът победи последователно Дженоа и Болоня.

Ювентус бе без Джанлуиджи Буфон, който ще отсъства близо месец, и голмайстора Амаури. "Бианконерите" не успяха на намерят правилния ритъм и бяха надиграни.  През първото полувреме Юве контролираше играта и пропусна няколко изгодни положения.

През втората част Палермо успя да изкове победата си. В 60-ата минута Фабрицио Миколи даде аванс на гостите, а в 81-ата резервата Игор Будан довърши гранда от Торино с втори гол.