Определено вече изминалата седмица не бе успешна за селекцията на Лацио. След като отпадна с гръм и трясък от плейофите за ШЛ, хората на Стефано Пиоли претърпяха истинско крушение и на домашната сцена.

„Орлите" допуснаха тежка загуба при гостуването си на Киево с 4:0. „Бианкочелестите" бяха безпомощни и в офанзивен, и в дефанзивен план, а това си пролича най-вече в резултата до почивката 3:0.

Точни за успеха на „летящите магаренца" бяха Меджорини, Валтер Бирса и Алберто Палоски, като последният успя да се отчете с два гола.

Фиорентина заличи доброто си представяне срещу Милан, губейки тежко с 3:1 при визитата си на Торино. „Биковете" изоставаха на почивката, но с блестяща втора част успяха да се доберат до трите точки на „Олимпико".

В последен мач от този кръг, Дженоа пречупи устрема на Верона след 2:0 на „Луиджи Ферарис".

КИЕВО-ЛАЦИО 4:0

1:0 Меджорини (12'), 2:0 Палоски (30'), 3:0 Бирса (45'), 4:0 Палоски (68')

ТОРИНО-ФИОРЕНТИНА 3:1

0:1 Алонсо (10'), 1:1 Морети (68'), 2:1 Куалярела (69'), 3:1 Басели  (77')

ДЖЕНОА-ВЕРОНА 2:0

1:0 Паволети (57'), 2:0 Гакпе (76')