Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: 50240

Ювентус спечели с 2:1 гостуването си на Наполи

Интригата приключи! Юве си гарантира, на 99,9%, поредна титла на Италия

"Старата госпожа" подчини Наполи след драма на "Сан Паоло"

90′

Ритнатият неприятни преди няколко минути - Пауло Дибала, отмъсти за случилото се по-рано, правейки безкомпромисно нарушение.

88′

Финалните акорди на дербито бяха белязани от много нерви и жълти картони. В 88-ата Алан и Родриго Бентанкур се хванаха за гушите, като в мелето се включиха и резервите на двата отбора. В крайна сметка провинилите се бяха предупредени официално.

88′

Потвърждение и за жълтия картон на Родриго Бентанкур.

87′

Официално предупреждение за Калиду Кулибали, който извърши грубо нарушение в центъра на терена.

86′
Снимка 410180

85′

Пауло Дибала ще изиграе оставащите мигове от срещата, като заменя Федерико Бернардески.

83′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Голяма емоция обзе Неапол в 83-ата минута, когато след специално преглеждане със системата ВАР, главният съдия Джанлука Роки прецени, че Алекс Сандро е играл непозволено с ръка в своето наказателно поле и поради този факт беше отсъдена дузпа. С отговорната задача се нагърби символът на "партенопеите" - Лоренцо Инсине, но за негова жалост, изпълнението срещна дясната греда на Шчесни.

83′

Жълт картон за направилия дузпата - Алекс Сандро.

80′

Рокада в състава на Наполи. Адам Унас ще замени голмайстора за домакините Хосе Кайехон.

77′

Жълт картон за Никола Максимович, който наруши правилата срещу Бернардески.

75′
Снимка 410179

72′

Масимилиано Алегри подсилва своята халфова линия с включването на Родриго Бентанкур, който заменя Марио Манджукич.

70′

Попадението даде нов импулс на Наполи, като домакините имаха осезаем натиск през последните 10 минути. Символ на това надмощие беше полякът Жиелински, който не спря да тормози отбраната на Юве. На два пъти негови шутове биваха спасявани майсторски от Шчесни, а веднъж топката срещна и тялото на защитник в "черно-бяло".

60′

ГОООЛ ЗА НАПОЛИ!! 1:2!! КАЙЕХОН! Първата крачка за "небесносините" беше направена в 60-ата минута, когато Хосе Кайехон намали до 1:2. Испанецът се възползва от перфектното центриране на Лоренцо Инсине и от няколко метра наказа сериозното неразбирателство, възникнало между Шчесни и Джорджо Киелини.

55′
Снимка 410169

Източник: EPA/БГНЕС

54′

Официално предупреждение за Жоао Кансело, който ще пропусне следващия шампионатен мач на Ювентус.

47′

ИЗГОНИХА ПЯНИЧ! Втората част започна с оптимистично събитие за неаполитанци. Ювентус също остана с човек по-малко, след като авторът на първия гол - Миралем Пянич игра непозволено с ръка и поради този факт получи фаталния за него втори жълт картон. Така тифозите на "Сан Паоло" повярваха, че чудото срещу "Старата госпожа" може и да се превърне в реалност.

46′

На почивката Карло Анчелоти предприе смяна, след като в игра пусна офанзивния халф - Дрис Мертенс. Той ще замени Кевин Малкюи.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′
Снимка 410176

38′

ГООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 0:2!! ЕМРЕ ДЖАН! Тифозите на Наполи изтръпнаха в 38-ата минута, когато заучено положение завърши с нов бомбен изстрел на Пянич, който атрактивно бе избит в корнер от Оспина. За негово огромно разочарование обаче, при последвалото статично положение, резултатът стана 0:2. Хисай изпусна Емре Джан и бившият халф на Ливърпул насочи с глава в мрежата на домакините.

33′

Официално предупреждение за Пянич.

28′

ГРЕДА! Инкасираното попадение и червеният картон сякаш активизираха допълнително домакините, които още в следващата атака бяха близо до изравняването. Фабио Руиз впечатли със страхотен извеждащ пас за Жиелински. Халфът избяга зад гърба на неориентирания Бонучи, но сам срещу Шчесни успя да намери единствено неговата дясна греда.

27′
Снимка 410174

26′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 0:1 ПЯНИЧ! И за да бъде още по-ужасяваща ситуацията за неаполитанци, полученият фаул бе превърнат в гол от Миралем Пянич. Босненецът отново демонстрира своето съвършенство при изпълнение на преки свободни удари, като този път матира появилият се секунди по-рано в игра Давид Оспина.

25′

Така на домакините ще се наложи да направят смяна. Излиза нападателят Милик, за да се появи вратарят Оспина.

24′

ЧЕРВЕН КАРТОН! Наполи утежни сериозно своята ситуация в 24-ата минута, когато селекцията на Карло Анчелоти остана с човек по-малко. Големият виновник за случилото се беше французинът Малкюи, който допусна шокираща грешка и изведе Кристиано Роналдо сам срещу Алекс Мерет. Младият вратар беше принуден да фаулира звездата малко пред наказателното поле, заради което получи директен червен картон.

Снимка 410173

13′

13-ата минута на дербито бе белязана от бурни овации по адрес на покойния Давиде Астори. Припомняме, че преди няколко дни се навърши една година от внезапната кончина на италианския национал.

Снимка 410172

11′

ШАНС ЗА НАПОЛИ! Първата интересна ситуация в мача дойде с 11-ата минута. Леонардо Бонучи направи "подарък" на поляка Жиелински, след като неволно му заложи топката на отлична позиция в наказателното поле на торинци. Техничният изстрел на халфа обаче премина на сантиметри от далечната греда на неговия сънародник Шчесни.

9′

Центриране от корнер на Миралем Пянич на далечната греда. Алекс Мерет излезе решително и изби.

6′

Двубоят на "Сан Паоло" започна нервно. Публиката на домакините реагираше на нож при всяка една по-спорна ситуация. Съперниците пък си влизаха доста твърдо, което превърна зеления килим в едно своеобразно бойно поле.

Снимка 410168

1′