Отборът на Наполи се завърна на победния път в италианската Серия "А". "Партенопеите", макар и трудно, взеха задължителни три точки срещу последния Кротоне 2:1.

Гостуването на новака започна повече от оптимистично. Преднина на неаполитанците даде Хосе Мария Кайехон в 17-ата минута, който успя да прокара топката зад голлинията въпреки отчаяните изяви на стража Кордаз и защитника Клейтън.

В 31-ата минута заместникът на контузения Аркадиуш Милик в атака - Маноло Габиадини сътвори огромна глупост. Нападателят си позволи да удари без топка футболист на Кротоне и напълно заслужено видя червения картон от съдията Паоло Мацолени.

Въпреки проблематичната ситуация, Наполи поведе с 0:2 само 180 секунди по-късно. Никола Максимович се оказа най-добре позициониран при един ъглов удар и отблизо удвои.

До края селекцията на Маурицио Сари умело удържаше своята преднина. В 89-ата минута напрежението все пак малко се покачи, след като Роси намали до 1:2. За повече обаче домакините нямаха както сили, така и възможности.

Александър Тонев започна като титуляр за последния в Серия "А" и бе заменен в 54-ата минута от Сими.

КРОТОНЕ - НАПОЛИ 1:2

0:1 Кайехон (17"), 0:2 Максимович (33"), 1:2 Роси (89")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Габиадини (31")

СТАДИОН: "Ецио Счида"

СЪДИЯ: Паоло Мацолени

КРОТОНЕ: Кордаз, Роси, Клейтън, Ферари, Кристеиг, Мартела, Капреци, Салдзано, Паладино, Тонев, Флачинели (резерви: Фаци, Кожухару, Стоян, Феста, Роден, Месба, Кечерини, Барберис, Дусене, Трота, Самприси, Нванкво)

НАПОЛИ: Рейна, Стринич, Максимович, Кулибали, Хисай, Хамшик, Алан, Диавара, Мертенс, Кайехон, Габиадини (резерви: Рафаел, Джакерини, Маджо, Жиелински, Кирикеш, Сепе, Инсине, Рог, Гулам, Тонели, Ел Кадури)