Отборът на Наполи продължава със силния си финален спринт в Серия "А". Селекцията на Дженаро Гатузо записа нова изразителна победа, която приближава "партенопеите" към заветно участие в Шампионската лига през следващия сезон. Тази вечер неаполитанци се развихриха на стадион "Диего Марадона" и разбиха Удинезе с 5:1.

Аталанта си върна второто място след бой над Парма

"Бергамаските" разбиха "пармалатите" с 5:2

Триумфът бе подпечатан от силния старт на "небесносините", които до 31-ата минута вече водеха с 2:0 благодарение на своите халфове Жиелински и Руис. Съперникът все пак даде признаци на живот и даде заявка за интересно второ полувреме, връщайки едно попадение в края на първото чрез Стефано Окака.

Милан разгроми Ювентус и го извади от зона "Шампионска лига"

"Класическа" победа за "росонерите"

Наполи не си позволи да задържи дълго интригата като между 56-ата и 66-ата минути отново се разписа на два пъти. Този път Хуан Мусо се оказа безпомощен при ударите на Лозано и Джовани Ди Лоренцо.

Снимка 530460

Източник: EPA/БГНЕС

Макар и темпото на игра да спадна, Наполи стигна и до финално попадение в даденото от съдията продължение чрез своя капитан Лоренцо Инсине.

Временно тимът на Гатузо се изкачи на второто място във временното класиране със 73 точки. Удинезе доиграва сезона, намирайки се на 12-та позиция.

Рома вкара 5 гола за едно полувреме

Битката в Серия "А" ще бъде до последния кръг

НАПОЛИ - УДИНЕЗЕ 5:1

1:0 Жиелински (28"), 2:0 Руис (31"), 2:1 Окака (41"), 3:1 Лозано (56"), 4:1 Ди Лоренцо (66"), 5:1 Инсине (90+1")