В осмия кръг Наполи победи Торино с 1:0. Непоалитанци се завърнаха на върха на таблицата с пълен актив от 24 точки, две повече от Милан и седем повече от Интер.

Играчите на Наполи доминираха на терена на стадион "Диего Армандо Марадона", пропуснаха няколко шанса да решат победителя по-рано. Лоренцо Инсине не реализира дузпа през първото полувреме, ударът му бе спасен от Ваня Милинкович-Савич. През второто полувреме Лозано уцели гредата. По-рано поради засада VAR анулира попадение на на Ди Лоренцо.

Иван Андонов дебютира за примаверата на Фиорентина

Запази суха мрежа

Торино също имаше своите шансове, Брекало пропусна най-доброто през второто полувреме, когато Оспина защити удара му.

Решаващият момент в мача се случи в 81-ата минута, когато страхотното отборно действие с удар завърши Мертенс, топката се отби към Осимен, който с глава вкара.