Наполи записа победа с 2:1 над Лацио в тазвечершния двубой от 20-ия кръг в Серия "А". "Римските орли" дори завършиха срещата с човек по-малко, тъй като Ачерби получи червен картон в 70-ата минута.

Резултатът бе открит от "небесносините" в 34-ата минута. Дрис Мертенс организира хубава атака, която завърши към Хосе Кайехон, а той с брилянтен удар преодоля вратаря за 1:0. Вторият гол не закъсня и само три минути по-късно, домакините покачиха на 2:0. Този път в реализатор се превърна Милик, който се разписа директно от изпълнение на фаул.

Снимка 401445

Източник: БГНЕС

В 65-ата минута, "орлите" намалиха изоставането си. Хоакин Кореа изведе Чиро Имобиле на стрелкова позиция, а италианецът стреля към долния десен ъгъл за 1:2. Положението на римляните обаче не се подобри след попадението, тъй като в 70-ата минута, Ачерби получи червен картон и остави отбора си с човек по-малко 20 минути преди края на мача.

След тази победа, Наполи е само на шест точки разлика от първия в класирането Ювентус (47), но "бианконерите" все още са с мач по-малко. Лацио пък е пети с 32 пункта.

Резултати от неделните мачове в Серия "А"