Наполи победи Болоня с 3:1 в късния двубой от неделната програма на Серия "А". По този начин селекцията на Дженаро Гатузо продължава с хаотичното си представяне в шампионата, което въпреки това държи "партенопеите" близо до Топ 4. "Небесносините" имат 47 точки, което им отрежда шестото място.

Ювентус доказа, че го може и без Кристиано Роналдо, Старата госпожа вече е на две точки от Милан

Ювентус доказа, че го може и без Роналдо, Старата госпожа вече е на две точки от Милан

Два гола на Алваро Мората

За жалост, в игра за Болоня не се появи нашият Валентин Антов, който след дебюта си срещу Каляри, днес остана резерва на тандема в центъра на отбраната Данило и Соумаоро.

Резултатът беше открит от Лоренцо Инсине в осмата минута. Продължителна атака на Наполи беше изострена с техничен пас с пета на Жиелински към звездата на домакините, който не остави шанс на вражеския страж с премерен изстрел от границата на наказателното поле.

Милан взе своето във Верона

"Росонерите" остават в борбата за титлата

Неаполитанци удвоиха своята преднина в 65-ата. Многомилионната покупка Виктор Осимен се възползва от страхотната си скорост, надбяга Данило и сам срещу Скорупски направи 2:0.

Снимка 521880

Източник: EPA/БГНЕС

Интригата на стадион "Диего Армандо Марадона" се завърна плахо в 73-ата, когато опитният Роберто Сориано върна "рособлу" в мача след асистенция на Сков Олсен.

14 минути преди последния съдийски сигнал, нов грешка в защитата, този път на Лоренцо Де Силвестри, се оказа решаваща за крайния резултат. Опитният футболист с №29 изгуби прекалено лесно срещу напористия Инсине, който довърши започнатото с плътен шут в долния десен ъгъл.