Наполи победи Ювентус в мач от 21-ия кръг на Серия "А". Дербито на стадион "Сан Паоло" завърши при резултат 2:1.

Точни за победителите бяха Желински и Инсине. За гостите се разписа Кристиано Роналдо.

В края на мача Игуаин можеше да вкара от близка дистанция, но не успя да го направи.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Наполи - Ювентус 2:1, гол на Роналдо

Битката започва!

Първото полувреме не предложи нито едно 100%-во положение пред някоя от двете врати. За разлика от динамичното дерби на Рим, играно по-рано днес, този сблъсък не бе на същото ниво, като играта бе далеч по-бавна и се водеше в средата на терена.

Фактът, че Ювентус започна с Дибала, Игуаин и Роналдо в предни позиции, до голяма степен блокира акциите на тима. Тримата очевидно изпитваха затруднения в поделянето на игрището пред себе си.

Снимка 463535

Източник: Twitter

Роналдо на два пъти извеждаше добре Сандро, а след това и Игуаин, но то не се възползваха от възможността да открият резултата.

Снимка 440862

Източник: EPA/БГНЕС

Самият Кристиано също имаше един шанс за отправяне на удар по посока съперниковата врата. Изстрелът му беше разочароващ, като премина далеч над вратата.

Милик изглеждаше като най-сериозната опасност за бранителите на торинци. Отново обаче - без някакви сериозни ситуации с негово участие.

Снимка 463538

Малко преди почивката Дибала падна в наказателното поле и претендира за извършено нарушение срещу него. Вместо това главният съдия реши, че по-скоро има фаул в нападение и даде положението в полза на съперника.

Така или иначе голове, в рамките на първите 45 игрови минути, не бяха реализирани.

В 63-ата минута Желински се оказа на точното място в правилния момент и откри резултата, хвърляйки феновете по трибуните в екстаз.

Снимка 461505

Четири минути преди изтичането на редовното време центриране на Кайехон намери оставения непокрит Инсине, който с удар от въздуха покачи на 2:0. Имаше и рикошет в тялото на Де Лихт.

В 90-ата минута Роналдо вкара за 2:1 от няколко метра разстояние, което направи 4-те минути продължение много интересни за наблюдаване.

Снимка 462661

В последните мигове от сблъсъка Игуаин не успя да вкара от непосредствена близост и по този начин връчи успеха на бившия си тим.

Това бе първото завръщане на Маурицио Сари на "Сан Паоло" като треньор на хегемона на Ботуша.

Снимка 463536

Южняците имаха само 1 успех от 8 мача насам срещу Юве, но днес нарушиха тази тенденция.

Дибала: Бях близо до това да напусна Ювентус