Отборът на Наполи продължава традиционната си гонитба с Ювентус. „Партенопеите“ записаха очакван успех при днешното си домакинство на Киево с 2:0. Въпреки, че бе дал почивка на част от своите титуляри, съставът на Маурицио Сари не допусна изненада срещу „летящите магаренца“.

Домакините решиха всичко в тази среща още до полувремето. Резултатът бе открит от често пренебрегвания централен нападател – Маноло Габиадини. Техничарят получи отлично подаване от Кайехон и с акуратен изстрел в долния ъгъл не остави никакъв шанс на ветерана Сорентино.

Снимка 254790

Четвърт час по-късно Марек Хамшик също демонстрира голямата си класа. Капитанът се възползва от удобна топка на Инсине и с безпощаден шут оформи крайното 2:0.

До края домакините удържаха своята преднина и заслужено се поздравиха с четвъртия си успех от началото на кампанията. Киево пък остава на пета позиция с актив от 10 пункта.

НАПОЛИ – КИЕВО 2:0

1:0 Габиадини (24‘), 2:0 Хамшик (39‘)

СТАДИОН: „Сан Паоло“

СЪДИЯ: Марко Ди Бело

НАПОЛИ: Рейна, Гулам, Кулибали, Албиол, Маджо, Желински, Жоржиньо, Кайехон, Хамшик, Инсине, Габиадини (резерви: Рафаел, Хисай, Стринич, Джакерини, Алан, Мертенс, Максимович, Сепе, Рог, Диавара, Тонели, Милик)

КИЕВО: Сорентино, Качиаторе, Дайнели, Цезар, Гоби, Хетемай, Радованович, Кастро, Бирса, Меджиорини, Инглезе (резерви: Секулин, Конфенте, Де Гузман, Споли, Ригони, Гамберини, Изко, Фрей, Паригини, Бастиен, Пелесиер, Флоро Флорес)