Наполи победи драматично Милан в мач от 2-ия кръг на Серия А. "Небесносините" се наложиха с 4:2 у дома след обрати. Милан завърши мача с девет футболисти след като Юрай Куцка и Мбайе Нианг бяха изгонени.

Мачът на "Сан Паоло" започна отлично за домакините. В 18-ата минута Мертенс стреля, топката се отби в Милик, който бе на точното място и от близка дистанция успя да довкара топката във вратата за 1:0. В 33-ата минута полският национал вкара втория си гол в мача, след като по прекрасен начин засече топката с глава и я прати в далечния ъгъл.

След почивката Мбайе Нианг след пас на Сусо намали изоставането на гостите. Треньорът на домакините Маурицио Сари бе изгонен на трибуните заради избухване и протести. В 55-ата минута Сусо вкара много хубав гол. Той отправи фамозен удар около дъгата и прати топката в сглобката след фантастичен удар с левия крак. Така гостите изравниха резултата.

Последва натиск на Наполи и Хосе Кайехон вкара за 3:2 в 74-ата минута. Само минута по-късно задачата на домакините бе улеснена с изгонването на словака Юрай Куцка, получил втори жълт и съответно червен картон заради реплика.

В 88-ата минута съдбата му последва и Мбайе Нианг, който също напусна терена преди всички останали.

Малко преди последния съдийски сигнал, Романьоли си вкара автогол за крайното 4:2. Той се опита да спре топката с ръка на голлинията, заради което получи жълт картон.