Той стреля, топката се отби в крака на Желински и влетя в мрежата.

54′

АВТОГОЛ на Уолъс!

2:1 за Наполи!

Кайехон центрира и снажният бранител праща кълбото в мрежата, изпреварвайки собствения си вратар.

53′

За пореден път Инсине не успява да се разпише.

Ударът му е спрян от крак на бранител и излиза в корнер.

50′

Не е денят на Инсине това!

Пореден пропуск на нападателя в срещата.

46′

Желински заменя Хамшик.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първите 45 минути предложиха дербито, което феновете очакваха още преди първия съдийски сигнал.

Показателно за заряда на срещата бе това, че резултатът беше открит след само 3 минути игра. Чиро Имобиле центрира остро, Де Врай постави крака си на пътя на топката и кълбото влетя в мрежата за 0:1.

Наполи се опита бързо да реагира на негативния развой на сблъсъка, но акциите на домакините по фланговете не даваха никакъв резултат. Те бяха бързо разгадавани от съперника, чийто контраатаки изглеждаха максимално застрашително.

В основен длъжник за тима си се превърна Лоренцо Инсине, който на цели 4 пъти не успя да се разпише, въпреки че беше извеждан в изгодни ситуации за реализиране на попадение.

В средата на първата част Дрийс Мертенс нахлу на скорост в наказателното поле на Лацио и след съприкосновение с бранител падна на земята. Лука Банти обаче беше категоричен, че правилата не са били нарушени.

Минута преди почивката усилията на домакините все пак дадоха ефект, като Хосе Кайехон върна срещата в изходна позиция, разписвайки се за 1:1. Секунди по-късно главният съдия показа червен картон на треньора на домакините Маурицио Сари и му посочи най-прекия път към съблекалните.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Милинкович-Савич.

44′

Маурицио Сари е изгонен заради реплика към главния съдия.

Снимка 339525

43′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Хосе Кайехон бележи за домакините!

Асистенция на Жоржиньо.

Снимка 339524

42′

Официално предупреждение за Лукас Лейва.

39′

Милинкович-Савич пробива в наказателното поле на съперника и връща топката назад.

Кълбото е избито от бранител в корнер.

33′

Рисковано връщане на топката в защитата на Наполи едва не доведе до сериозно напрежение пред вратата на Рейна.

Все пак опасността е своевременно предотвратена.

29′

Марушич центрира.

Пароло засича топката с глава!

Ударът му минава покрай лявата греда на вратата на Наполи.

25′

Мертенс пада в наказателното поле.

Снимка 339526

Претендира за дузпа.

Такава не е отсъдена.

23′

Страхотно подаване на Хамшик към Инсине.

Последният се опитва да прехвърли вратаря на съперника и остава на сантиметри от целта.

17′

Инсине опитва да засече топката от въздуха.

Праща я далеч над целта.

Снимка 339523

11′

Футболистите на Наполи се опитват по възможно най-бърз начин да се върнат в мача.

Акциите на тима по фланговете обаче биват разгадавани, на практика, още преди да са започнали.

9′

Засада на Имобиле.

Дискусионно решение на страничния съдия.

3′

ГОООООООООООООЛ!

0:1!

Снимка 339521

Попадение на Де Врай, след центриране на Имобиле!

Какво начало за гостите!

1′

Фелипе

Наполи е домакин на Лацио в среща от програмата на 24-ия кръг в италианското футболно първенство.

"Небесносините" продължават надпреварата си с Ювентус за първото място в класирането, като считано към момента са с две точки по-малко от Старата госпожа. Успех днес би ги изкачил отново на връха в подреждането.

Задачата на тима обаче няма да бъде никак лесна, като гостите са под номер 3 в таблицата и със сигурност ще искат да се реваншират пред феновете си за двете поредни шампионатни загуби в предходните два кръга.

Според италианските медии, ръководството на Лацио обмисля да продаде една от звездите си. Става въпрос за Фелипе Андерсон, който е имал скандал с треньора на "орлите" - Симоне Индзаги след загубата от Дженоа и това може да му коства мястото в отбора.

Дженоа спечели гостуването си на Лацио с 2:1, Андрей Гълъбинов с асистенция

Дори и системата "ВАР" не спря Дженоа от превземането на "Олимпико"

Андрей Гълъбинов с асистенция за победата над Лацио с 2:1

Двамата се скарали в съблекалнята, като наставникът обвинил бразилецът, че не е дал всичко от себе си в тази среща и дори заявил през целия отбор, че Андерсон няма да играе повече за Лацио. Фаворит за подписа на Фелипе е Интер, като "нерадзурите" са склонни да дадат 20 милиона евро за правата на играча.

По всичко изглежда пък, че левият защитник на Наполи Фаузи Гулам няма да играе повече през този сезон. Такива информации се появиха в повечето водещи издания в Италия. Алжирският национал се възстановяваше от скъсани връзки в коляното, но е пострадал отново. Според информациите, 27-годишният бранител е с фрактура на капачката.

"Небесносините" ще се опитат да задържат треньора си Маурицио Сари с нов договор. Отличната работа, която специалистът върши начело на южняците не остана незабелязана от европейските грандове и името му се свързва с Челси.