Отборите на Милан и Интер впечатлиха всички фенове в Италия. Двата тима се срещнаха в голямото дерби на италианския футбол. Дерби дела Мадонина този път бе от съществено значение, тъй като миланските съперници са директни конкуренти за третото място във временното класиране.

Битката на "Сан Сиро" бе спечелена от "нерадзурите", които се наложиха с 3:2 в истинско голово шоу.

Точни за победителите бяха Весино, Де Фрай и Мартинес. За символичните домакини се разписаха Бакайоко и Мусакио.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Милан - Интер 2:3, голово шоу на "Сан Сиро"!

Без изненади в двете единайсеторки

Първото полувреме стартира по изключителен начин за гостуващия състав, който вече разполагаше с предимство в резултата след само 151 секунди игра. В третата минута на срещата Весино бе точен на празна врата, давайки преднина на тима си.

Той бе изведен по чудесен начин от Лаутаро Мартинес, при получило се разбъркване в полето на символичните домакини. Мартинес надскочи бранителите на Милан и върна топката към средата на пеналта, където Весино я прати в мрежата за 0:1.

Още в следващите няколко минути Интер можеше да удвои предимството си, но първо Мартинес, а след това отново Весино не успяха да вкарат от чиста ситуация.

Снимка 412796

Източник: Twitter

За Милан сред най-активните футболисти бе Сусо, който обаче често грешеше в средата на терена и по този начин сам спираше акциите на своя състав.

Пьонтек пък бе затворен много успешно от защитниците на Интер, които на практика не му дадоха нито една възможност да покаже на какво е способен. Нападателят бе често фаулиран, като бранителите на "нерадзурите" доказаха, че това е един от начините той да бъде спрян.

Снимка 412797

Тежък сблъсък между Галярдини и Бакайоко спря двубоя за известно време, като впоследствие главата на футболиста на Интер бе превързана, а под въпросната превръзка личаха следи от кръв, в резултат на сериозната колизия.

Подобни сблъсъци не бяха рядкост, като често нервите взимаха превес, особено в средата на терена.

Милан залагаше на далечни изстрели, основно на Чалханоглу, но Ханданович се справяше безупречно в създалите се ситуации.

Снимка 412793

Истинският екшън бе запазен за вторите 45 минути от двубоя.

Само шест минути след почивката Де Фрай бе точен за Интер, покачвайки преднината на състава си в резултата.

Още шест минути след това обаче, след чудесен изстрел от средна дистанция, Бакайоко вкара първото си попадение за тима, връщайки го в мача.

В 67-ата минута арбитърът посочи бялата точка, след нарушение срещу Политано в наказателното поле. Зад топката застана Лаутаро Мартинес, който възстанови предимството от два гола за "синьо-черните" - 1:3.

Снимка 412798

Още 4 минути след това, а промяна за пореден път бе налична. Този път за Милан се разписа Мусакио, пратил топката в мрежата от непосредствена близост, при поредното разбъркване в полето на Ханданович.

Нова корекция в резултата не беше регистрирана и така Интер се поздрави с много ценен успех срещу градския си съперник.

Снимка 412791

В последните 110 години двата тима са се изправяли 223 пъти един срещу друг в официални мачове.

Статистиката помежду им е доста изравнена, като леко предимство има Интер с 80 победи срещу 76 на Милан и 67 равенства. През първия полусезон сблъсъкът завърши с минимална победа с 1:0 в полза на Интер, като сега "росонерите" бяха настроени за реванш. Те обаче не успяха да го постигнат.

Джузепе Марота увери: Мауро Икарди остава наш футболист

Марота увери: Икарди остава наш футболист