Торино и Милан не се победиха в мач от 20-ия кръг на италианската Серия "А".

Битката на "Олимпико" завърши при резултат 2:2.

Домакините водеха с 2:0 през първото полувреме, но пропусната от Ляич дузпа даде възможност на гостите да се върнат в срещата.

Те се възползваха по почти максимален начин от нея.

Снимка 273313

Точни за торинци бяха Белоти и Бенаси. За Милан се разписаха Бертолачи и Бака.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на стадиона в Торино:

НА ЖИВО: Торино - Милан

Ще се повтори ли резултатът от реванша за Купата на Италия?

Само четири дни след сблъсъка за Купата на Италия, двата отбора отново излязоха един срещу друг, но този път за първенство и на стадио "Олимпико".

Милан се поизпоти сериозно миналия четвъртък, но все пак постигна впечатляващ обрат 2:1 и продължи напред за Купата.

Ювентус - Милан на 1/4-финалите за Купата на Италия!

Дербито обещава да е истинско

В лагера на Милан нямаше много кадрови проблеми преди старта днес. Матиа Де Шилио и Андреа Поли имаха здравословни проблеми и не попаднаха в групата за двубоя.

Мати Фернандес също бе извън сметките, както и тежко контузеният капитан Рикардо Монтоливо.

Притесненията около леката травма на Алесио Романьоли, който получи почивка в предишния мач на "Сан Сиро", отпаднаха и централният защитник бе на линия.

Снимка 257511

След изтърпяно наказание за Купата, в състава се завърна Мбайе Нианг, който обаче напоследък не е във форма - няма нито гол, нито асистенция от средата на октомври миналата година.

Торино се опита да пребори Милан със сходен титулярен състав с онзи от срещата за Купата на Италия.

Отново най-голямата заплаха за Донарума и компания беше Андреа Белоти (14 гола), който наказа "росонерите" и тази вечер.

Снимка 273307

Той пропусна няколко чисти положения само до 15-ата минута, като на два пъти Донарума демонстрира класата си, проявявайки завиден рефлекс и спасявайки тима си от ранен гол.

Такъв все пак бе отбелязан от Белоти, като той дойде в 21-ата минута.

Звездата на домакините се разписа след добавка към не особено силен изстрел на Ляич.

Снимка 273305

Само 5 минути по-късно преднината на торинци беше удвоена, след като Марко Бенаси покачи на 2:0, при поредното разбъркване в наказателното поле на съперника.

Защитата на Милан не действаше на ниво, като почти всяка акция на домакините изглеждаше безкрайно опасна и неприятна за Донарума.

Снимка 273308

В 32-ата минута Торино получи правото да изпълни дузпа, зад топката застана Ляич, но ударът му беше абсолютно несериозен, като състезателят стреля слабо в средата на вратата и за Джиджи нямаше проблем да улови кълбото.

Снимка 273315

След почивката Милан взе нещата в свои ръце и стартира масирана атака по посока вратата на съперника.

Резултатът от това не закъсня, като в 56-ата минута Бертолачи върна тима си в срещата с попадение за 2:1.

Само 5 минути след това пък Бака показа нагледно на Ляич как се бият дузпи и от бялата точка направи сблъсъка пределно интересен, вкарвайки за 2:2.

Снимка 273314

В предишните 19 мача "росонерите" бяха наредили 12 победи и 7 равенства срещу този опонент, но днес не успяха да стигнат до победата.

В края на срещата те дори останаха с човек по-малко на терена, след като Романьоли получи втори жълт, респективно червен картон.

На "Олимпико" последните три двубоя бяха завършили наравно, като така се случи и в този мразовит понеделник.

Във временното класиране Милан е под номер 5, докато Торино се изравни с Фиорентина на 8-ата позиция.