Милан показа дух и не позволи да загуби от Палермо в мач от 10-ия кръг на Серия А. „Росонерите" изоставаха в резултата, но след силна игра успяха да обърнат до крайното 2:2.

Въпреки това, Милан продължава да се лута в средата на класирането и след днешната точка е на 9-ото място.

Първото попадение в мача падна в продължението на първата част. Топката срещна ръката на Игнацио Абате в пеналта на и съдията мигновено отсъди дузпа. Миколи застана зад бялата точка и откри резултата. В първите минути на второто полувреме,  Бриенца нанесе великолепен шут и препарира Амелия за 2:0.

След тези попадения Милан усили оборотите и това бързо даде резултат. В 69-тата минута Монтоливо отбеляза първото си официално попадение с екипа на "росонерите".

Десети минути преди края на срещата пък Стефан Ел Шаарави се възползва от една топка, избита от стража на сицилианците Самир Ужкани, и изравни.

Палермо - Милан 2:2

1:0 Миколи 45+1
2:0 Бриенца 47
2:1 Монтоливо 69
2:2 Ел Шаарави 80

Палермо: Ужкани, Мантовани, Донати (Фон Берген - 6), Муньос, Морганела, Гарсия (Сето - 67), Барето, Аревало, Бриенца (Джорджи - 57), Иличич, Миколи

Милан: Амелия, Бонера, Мексес, Йепес (Пацини - 53), Абате, Констант, Фламини (Емануелсон - 46), Монтоливо, Ночерино, Ел Шаарави, Пато (Боян - 53)