По подобие на "братовчедите" си от Интер, Милан също направи решителна крачка назад към участие в Лига Европа догодина. "Росонерите" сюрпризираха неприятно своите тифози, след като загубиха с 1:2 домакинството си на борещия се за своето спасение тим на Емполи.

Луд мач! Фиорентина надви Интер с 5:4

Срещата бе много драматична

Селекцията на Винченцо Монтела падна в жертва на ефективното нападение на тосканци, които триумфираха след попадения на Мчедлидзе в 40-ата минута и на Тиам в 68-ата. Домакините трябва да съжаляват сериозно за въпросното поражение, тъй като сътвориха куп пропуски, а апотеозът на всичко бе и изпуснатата дузпа от Сусо в 59-ата. В крайна сметка пък голът на Лападула 18 минути преди края не се оказа достатъчен за точката.

Снимка 289919

Поражението остави Милан на шестото място, на цели 5 точки зад Аталанта, който заема последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Двубоят на "Сан Сиро" започна повече от динамично. Още до 15-ата минута на Лукаш Скорупски се отвори сериозна работа. Тризъбецът на Милан - Лападула, Деулофеу и Сусо се надпреварваше да стреля по посока вратата на тосканци, но при всички ситуации полякът беше на своето място и отразяваше с вещина.

Изненадата бе близо в 19-ата минута, когато героят от дербито с Интер - Кристиян Сапата върна прекалено слабо към Донарума и само навременната реакция на Донарума предотврати това той да бъде преодолян стрелялия технично Омар Ел Кадури.

Мароканецът продължи да бъде най-опасният футболист в редиците на Емполи. В 27-ата минута африканецът хитро открадна топката на Пашалич и стреля от границата на наказателното поле. Джиджо Донарума обаче беше на мястото си и с една ръка изби в корнер.

Снимка 289920

Двубоят постепенно си отиваше към спокойно реми на почивката, когато на сцената се появи грузинския таран Мчедлидзе. Нападателят на Емполи се измъкна от персоналния си пазач Сапата при изпълнение на ъглов удар и с глава, в 40-ата минута, смълча трибуните на "Сан Сиро".

Второто полувреме предложи един видим възход в играта на Милан и домакините стигнаха до дузпа в 59-ата минута. При едно разбъркване пред вратата на Емполи, Скорупски събори Марио Пашалич и съдията Гавилучи не се поколеба да посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Сусо, който прати стража в другия ъгъл, но и топката в горната греда. При изникналата възможност за добавка пък Скорупски блесна с фантастично спасяване.

И както се случва в повечето случаи, грешката на "росонерите" бе наказана от Емполи и в 67-ата минута резултатът вече беше 0:2. Появилият се като резерва Масимо Макароне свали с глава към непокрития Тиам, който се пребори за позицията си с Палета и отблизо не остави шансове на Донарума.

Снимка 289922

Милан повярва поне за точката в 72-ата минута, когато Джанлука Лападула намали до 1:2. Бившият нападател на Пескара сам си изработи красивото попадение, което бе белязано от краси изстрел в далечния ъгъл на Скорупски.

По подобие на дербито с Интер, Милан все пак можеше да открадне точката в самия край. Този път обаче съдбата не беше с "росонерите", след като отблизо Лукас Окампос разтресе гредата.