Милан се запъти към титлата в италианската Серия "А" по най-сладкия път. "Росонерите" победиха големия градски съперник Интер в Derby della Madonnina с 3:0 и дръпнаха с 5 точки пред днешния си съперник, който остава втори. Уникалната атмосфера на стадио "Сан Сиро" помогна на двата отбора да сътворят истински спектакъл, в който обаче си личаха и много нерви.

Не бе изминала и една минута от началото на двубоя, когато домакините проведоха отлична атака, а Пато се оказа на правилното място в наказателното поле и вкара топката в мрежата за 1:0.

В 7-ата минута Кларънс Зеедорф, който се представи отлично днес, можеше да удои, но Сезар спаси ударът на холандеца. 10 минути по-късно се получи и най-доброто положение за символичните гости. Джанпаоло Пацини се измъкна отлично от двама бранители на Милан и стреля, но Абиати внимаваше и изби ударът в корнер. В 40-ата минута и Ето'о се отчете с уникален пропуск, след като не можа да вкара от метър и половина.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-настойчиви. Така се стигна до 55-ата минута ,когато Пато се измъкна от отбраната на Интер и падна на терена. Главният съдия Никола Рицоли обаче реши да изгони Кристиан Киву, който бягаше до бразилеца.

В 62-ата минута Зеедорф видя отлично Абате в наказателното поле, който стреля доста слабо, но топката вместо във вратата, попадна на главата на Пато, който вкара за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Антонио Касано от дузпа, която Рицоли даде за фаул на Санети в последната минута на редовното време.

Милан - Интер 3:0